1. W najbliższą sobotę, po dodatkowej Mszy św. sprawowanej w naszej świątyni o godz. 6.30, wyruszy piesza pielgrzymka do Wąwolnicy. Bardzo prosimy, aby osoby, które wybierają się na tę pielgrzymkę, zapisały się najpóźniej w piątek – lista potrzebna jest do ubezpieczenia.
  2. Organizujemy także pielgrzymkę autokarową na uroczystości w Wąwolnicy, w niedzielę, 2 września. Wyjazd będzie o godz. 10.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisać się można w zakrystii.
  3. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 20.00.
  4. Z powodu uroczystości w Wąwolnicy, konferencja różańcowa odbędzie się wyjątkowo w 2. niedzielę miesiąca, czyli 9 września.
  5. Za tydzień wracamy do zwykłego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. W niedziele Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencji całej parafii), 11.30 (dla dzieci), 13.00 oraz po południu o 17.00 i 19.00. W dni powszednie Eucharystia sprawowana będzie o godz. 7.00 (z krótką homilią), 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
  6. Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” serdecznie zaprasza na obchody Dnia „Adopcji Serca”, który przypada we wspomnienie św. Matki Teresy, tj. 5 września. Z tej okazji w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00, w sali św. Stanisława Kostki odbędzie się spotkanie z misjonarkami zajmującymi się bezpośrednio dziećmi w Afryce. Siostry od Aniołów opowiedzą krótko o pracy w Rwandzie. Także po każdej Mszy św. wygłoszą krótkie świadectwo. Będzie można wesprzeć misje w Rwandzie ofiarą do puszek.
  7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się zapowiadany już tydzień temu koncert muzyki oratoryjnej. Wystąpią Chórzyści Chóru Akademii Rolniczej w Lublinie (z lat 80-tych), Chór Ziemi Zamojskiej „Contra” z Zamościa i nasz chór parafialny oraz soliści: Eliza Kierepka – sopran, Piotr Maciejowski – tenor i Maksymilian Skiba – baryton. Dyrygował będzie Wojciech Maciejowski, a na organach akompaniowała Elżbieta Charlińska. Podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 18.00, zostanie wykonana m.in. Msza G-dur Franciszka Schuberta. Serdecznie zapraszamy.
  8. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechu”.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.