Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. W imieniu ks. Rektora oraz całej społeczności seminaryjnej serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Bóg zapłać!

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca (świętujących 36 rocznicę powstania pierwszych Kół w naszej parafii), konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość NMP Królowej Polski i kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą według porządku niedzielnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek wieczorną Mszę św. połączymy z nieszporami. Modlić się będziemy o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie oraz o pokój na świecie. Po Eucharystii będzie nabożeństwo z konferencją o powołaniu i rozeznawaniu powołania, adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie, na które wszystkich ludzi młodych zaprasza CDM. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00. Wyspowiadać się będzie można w piątek podczas Mszy św. porannych i po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na kolejną Via lucis, czyli nabożeństwo drogi światła.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w majowych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. W naszej parafii odprawiamy je dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się skupienie przedślubne dla narzeczonych. Przyszłych małżonków zapraszamy na godz. 15.00 do kościoła dolnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem i w zakrystii, a inne czasopisma w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.