Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie w godzinach 10.00 – 18.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zobowiązali się do modlitewnej obecności w minionym tygodniu. Pod chórem są wyłożone nowe grafiki na nadchodzący tydzień. Gorąco zachęcając do modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym, przypominamy słowa Benedykta XVI: „Jego miłość, spojrzenie wypalają tę całą nędzę … I wydobywają ukryte dobro i piękno, marzenia i pragnienia, całe pokłady pasji życia, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, że istnieją. Jezus Eucharystyczny delikatnie i stanowczo nas uzdrawia, koi. Nade wszystko Bóg sam daje nam swą konkretną Obecność, chce z nami po prostu być. Chce być dla nas Kimś bliskim.”

Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o 18.00.

Przypominamy, że w czwartki o godz. 19.00 celebrujemy nabożeństwo Drogi światła, a w piątki, także o godz. 19.00, odbywają się spotkania ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina. Serdecznie zapraszamy.

W trudnym czasie pandemii i wielu pytań o sens życia i naszą wiarę zapraszamy na katechezy neokatechumenalne. Katechezy głoszone będą w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Jest to kontynuacja cyklu, który rozpoczął się w Wielkim Poście, dlatego szczególne zaproszenie kierujemy do tych wszystkich, którzy uczestniczyli w katechezach przed przerwą spowodowana pandemią.

Od tego tygodnia wznawiamy konferencje przedchrzcielne (w poniedziałki o godz. 19.00) oraz dla narzeczonych (w czwartki o godz. 19.00). Wejście na spotkania od ul. Rymwida, tak jak do kancelarii.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te na tacę i do skarbon pod chórem, jak i te przekazywane na parafialne konto. Numer konta znajdziemy na stronie internetowej. „Bóg zapłać” także za ofiary złożone dzisiaj na rzecz Seminarium Duchownego.

W zakrystii można nabyć „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”. Zachęcamy do lektury.

Kontener na makulaturę, który aktualnie jest ustawiony na parkingu, będzie również dostępny w przyszły weekend.

Komentarze zostały wyłączone.