Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną sprawowane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Studentów, młodzież pracującą oraz tych wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach zapraszamy na godz. 19.30 – w poniedziałek i wtorek będzie Liturgia Słowa z konferencją, a w środę Eucharystia. Od poniedziałku do środy nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać we wszystkie dni rekolekcji. Spowiedź będzie w kościele dolnym pół godziny przed każdą Mszą św. Bardzo prosimy o pojednanie się z Bogiem w czasie rekolekcji; nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień, aby w Wielki Czwartek z czystym sercem rozpocząć obchód Świąt Wielkanocnych.

Chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w najbliższą sobotę, w godzinach przedpołudniowych. Adresy chorych, którzy pragną wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą wielkanocną prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii do piątku włącznie.

Zachęcamy do udziału w tradycyjnej Drodze Krzyżowej na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku w Lublinie, która odbędzie się w najbliższy piątek, 8 kwietnia. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00.

Ojcowie Biali Misjonarze Afryki zapraszają na rekolekcje w milczeniu w dniach 8 – 10 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Na początku każdej Eucharystii odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Mszę św. o godz. 11.30 poprzedzi uroczysta procesja z palmami. Prosimy o zgromadzenie się przed wejściem do kościoła dolnego, skąd procesja wyruszy.

W poniedziałki o godz. 19.00 w sali św. Stanisława Kostki odbywają się spotkania (12 Kroków) pomagające wyjść z trudnych sytuacji życiowych.

Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc niesioną braciom Ukraińcom i prosimy o dalsze wsparcie. Rodziny, które mogą przyjąć w swoich domach uchodźców z Ukrainy, o co apeluje nasza lubelska „Caritas”, prosimy o zgłaszanie adresów w zakrystii lub kancelarii.

Do skarbony ustawionej przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Pod chórem rozprowadzane są czekoladowe baranki na stół wielkanocny. Nabywając je wspieramy akcje charytatywne lubelskiej „Caritas”, pomagamy migrantom z Ukrainy.

Został wydany kolejny numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Gazeta wyłożona jest na stołach pod chórem. Znajdziemy w niej między innymi szczegółowy plan rekolekcji. Prosimy o zabranie gazety dla siebie, a także dla swoich sąsiadów, którzy sami nie będą mogli po nią przyjść do kościoła.

Zachęcamy także do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej. Można ją nabyć pod chórem, w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.