Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca, konferencja i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 17.00 i nabożeństwie gorzkich żalów, pieśni pasyjne śpiewał będzie nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa.

Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. W poniedziałek, wtorek        i środę konferencje ogólne głoszone będą podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Na godz. 19.30 zapraszamy młodzież i tych wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć we wcześniejszych spotkaniach. W czasie rekolekcji nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Z sakramentu pojednania i pokuty będzie można skorzystać we wtorek i środę. Spowiedź będzie w kościele dolnym od godz. 6.30 do 7.00, od 8.30 do 12.00 i po południu od godz. 17.00 do 20.00, z przerwami w czasie głoszenia konferencji.

Chorych z przedświąteczna posługą sakramentalną kapłani odwiedzą w sobotę,           13 kwietnia. Adresy prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.

W najbliższy piątek drogę krzyżową odprawimy na os. Piastowskim. Rozpoczniemy o godz. 16.30 przed kościołem.

W tym tygodniu spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina odbędzie się       w sobotę, o godz. 17.00, w kościele.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Palmy święcić będziemy na początku każdej Eucharystii. Liturgię o godz. 10.00 rozpoczniemy przed kościołem; po poświęceniu palm wejdziemy procesyjnie do świątyni. Uroczysta procesja z palmami będzie także przed Eucharystią o godz. 11.30; prosimy o zgromadzenie się o godz. 11.15 przed wejściem do kościoła dolnego, skąd procesja wyruszy.

Niedziela Palmowa przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach. W ramach tych obchodów już w piątek, o godz. 18.00, będzie droga krzyżowa na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku. W niedzielę o godz. 13.00 w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się spotkanie z Łukaszem Golcem, następnie przejdzie procesja z palmami do archikatedry, gdzie o godz. 15.30 sprawowana będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika.

W minionym tygodniu silny podmuch wiatru przewrócił nasz krzyż misyjny. Informujemy, że krzyż po renowacji i konserwacji niebawem powróci na swoje miejsce.

Uczynnych parafian chętnych do rozniesienia gazetki parafialnej „Ku Wspólnocie” wśród swoich sąsiadów zapraszamy do zakrystii ministranckiej po jej odbiór. Wskazane jest, aby jak najszybciej dotarła ona do wszystkich rodzin, tym bardziej, że zamieszczony jest w niej plan rekolekcji i liturgii Wielkiego Tygodnia, a także  zaproszenie i zachęta do uczestnictwa w dodatkowych konferencjach głoszonych podczas Triduum Paschalnego, które poświęcone będą tajemnicom naszej wiary przeżywanym podczas świąt wielkanocnych.

Zainteresujmy się także inna prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” oraz „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączony jest film o św. Ignacym Loyoli, a w naszym parafialnym sklepiku także inne tytuły.

Przed ołtarzem stoi skarbona do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Prosimy o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najuboższych parafian. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony przy głównym wejściu do kościoła.

Pod chórem rozprowadzane są „chlebki dobroci” Caritas oraz pamiątkowe paschaliki. Nabywając je pomagamy najbiedniejszym.

Młodzież z KSM zaprasza na kiermasz palm wielkanocnych.

W tym miesiącu zbiórka makulatury przeprowadzona będzie wyjątkowo już w drugi weekend, to jest w najbliższą sobotę i niedzielę.

Komentarze zostały wyłączone.