Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 odprawiona będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Rozpoczął się czerwiec. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po wieczornej Eucharystii. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Jutro przypada 13 rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza Gapa i ks. Michała Niedziałka, a w czwartek, 6 czerwca, 10 rocznica święceń kapłańskich ks. Tomasza Niedziałka i ks. Piotra Ochala. Zapraszamy na wieczorne Msze św., podczas których modlić się będziemy w intencji Jubilatów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (dla dzieci) i o 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16.00.

W sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które poprowadzi Wspólnota Przymierze Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 modlić się będziemy w intencji ks. Grzegorza Dobosza, dziękując mu za 7 lat pracy w naszej parafii. O godz. 13.00 Mszę św. prymicyjną odprawi nasz rodak, o. Paweł Bolibok.

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Serdecznie zapraszamy na organizowany z tej okazji parafialny festyn. Rozpocznie się on o godz. 14.00. Obfitował będzie w rozmaite koncerty, gry, konkursy i zabawy. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują uzbrojenie i walki rycerskie, a także sprzęt i umundurowanie kawaleryjskie oraz pojazdy bojowe z czasu II wojny światowej. Przybędzie Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody. Będzie można obejrzeć pojazdy i sprzęt policji i pogotowia ratunkowego, „zwiedzić” kabinę ciągnika rolniczego oraz ciągnika siodłowego, a nawet przejechać się tym samochodem. Na wycieczkę po Lublinie zabierze autobus elektryczny „Ecovolt”. O godz. 15.00 rozpocznie się koncert naszej parafialnej Scholi Dziecięcej. O godz. 16.00 Kwartet Smyczkowy zaprezentuje popularne melodie z polskich i zagranicznych filmów oraz klasyczne przeboje w ciekawych aranżacjach. O godz. 17.30 wystąpi stały uczestnik naszych festynów – zespół Robcio Band. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu.

Panie i panów chętnych do upieczenia ciast na festyn prosimy o dostarczenie tych ciast w niedzielę przed południem na plebanię (prosimy dzwonić na kuchnię). Wszystkim piekarzom z góry serdecznie dziękujemy.

Z powodu festynu w przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 oraz nabożeństwo czerwcowe odprawimy w kościele dolnym.

Festyn odbywał się będzie na parkingu parafialnym, dlatego w sobotę po południu i w niedzielę parking będzie nieczynny. Prosimy osoby parkujące na nim swoje samochody o zabranie ich najpóźniej w sobotę przed południem.

Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 17.00 i na nabożeństwo czerwcowe, podczas którego będziemy się modlić w intencji kandydatów, a następnie na spotkanie formacyjne.

Informujemy, że członkowie drugiej wspólnoty neokatechumenalnej w ramach kolejnego etapu formacji w najbliższych dniach będą odwiedzać domy naszych parafian. Celem spotkań jest niesienie pociechy płynącej z Ewangelii i dzielenie się doświadczeniem wiary. Prosimy o życzliwe przyjęcie tych osób.

W przyszłą niedzielę w Lublinie odbędzie się doroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 14.00 na placu przed kościołem akademickim KUL programem słowno-muzycznym „Scena Pełna Życia”. O godz. 16.00 nastąpi wymarsz do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 będzie Msza św. w intencji rodzin celebrowana przez abpa Stanisława Wielgusa.

Są jeszcze miejsca na parafialną pielgrzymkę do Rumunii w dniach 2 – 10 września. Planujemy także zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 6 – 14 listopada. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

W zakrystii można jeszcze nabyć Dziennik Medytacji na czerwiec. Zachęcamy także do lektury „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i innej prasy katolickiej.

Pod kościołem zbierane są ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Harcerki zapraszają po Mszy św. na kiermasz ciast.

Komentarze zostały wyłączone.