1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary. U kleryka Macieja, którego dzisiaj gościmy możemy nabyć seminaryjne pismo Itinerarium. Przez ten gest także wspieramy nasze Seminarium Duchowne.
 2. W najbliższą sobotę, w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na Drogę Światła. Rozpoczniemy ją o godz. 20.30 przy figurze św. Józefa, gdzie odśpiewamy Litanię Loretańską, a następnie przejdziemy do Kościoła, by w nabożeństwie światła przejść drogę spotkania ze Zmartwychwstałym.
 3. Powstająca przy naszej parafii Akademia Młodzieżowa zaprasza młodzież, a także dorosłych do wzięcia udziału w przedstawieniu pt. „Sąd Ostateczny”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy jutro na godz. 16.00 do sali św. Stanisława Kostki.
 4. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w czytelni czasopism.
 5. Zebranie zespołu redakcyjnego „Ku Wspólnocie” będzie w środę, 16 maja, po wieczornej Mszy św.
 6. Za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Tradycyjnie z tej okazji organizujemy parafialny festyn. Rozpocznie się on o godz. 14.00. Obfitował będzie w rozmaite koncerty, gry, konkursy i zabawy. Przewidziany jest występ dzieci z Przedszkola nr 49 oraz koncert Scholi Domowego Kościoła. Będzie Quiz historyczny dla rodzin z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Młodych cyklistów zachęcamy do przybycia z własnymi rowerami – będzie specjalny tor jazdy. Grupy rekonstrukcyjne zaprezentują uzbrojenie i walki rycerskie, a także sprzęt i umundurowanie kawaleryjskie oraz pojazdy wojskowe z czasu II wojny światowej. Przybędzie Roztoczańska Konna Straż Ochrony Przyrody. Będzie można obejrzeć pojazdy i sprzęt policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, „zwiedzić” kabinę ciągnika siodłowego, a nawet przejechać się tym samochodem. Będzie też okazja do przejażdżki zabytkowym autobusem. O godz. 17.30 rozpocznie się koncert orkiestry góralskiej, która grała będzie także podczas Mszy św. o godz. 13.00. Zgodnie z tradycją ostatnim punktem programu będzie występ zespołu Robcio Band. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież i całe rodziny do wzięcia udziału we wspólnym świętowaniu.
 7. Osoby, które chciałyby upiec ciasto na festyn prosimy o skontaktowanie się z ks. Piotrem Ochalem.
 8. W przyszłą niedzielę z powodu festynu Msze św. o godz. 17.00 i 19.00 oraz nabożeństwo majowe odprawimy w kościele dolnym.
 9. Festyn odbywał się będzie na parkingu parafialnym, dlatego w sobotę po południu i w niedzielę parking będzie nieczynny. Prosimy osoby parkujące na nim swoje samochody o zabranie ich najpóźniej w sobotę rano.
 10. Tegoroczne XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich odbędzie się pod hasłem „Jestem”. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej organizuje dwa wyjazdy. Pierwsza grupa wyrusza w piątek, 1 czerwca, i tego dnia będzie w Licheniu, w sobotę uczestniczy w programie lednicowym. Powrót w niedzielę, w godzinach porannych. Koszt 175 zł. Druga grupa wyrusza w sobotę, 2 czerwca, i uczestniczy tylko w programie lednicowym. Powrót o tej samej porze co grupa pierwsza. Koszt 125 zł. Zapisy i wszelkie informacje w Biurze KSM.
 11. Są jeszcze miejsca na parafialne kolonie dla dzieci w dniach 25 czerwca – 4 lipca w Kluszkowcach nad Zalewem Czorsztyńskim. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii.
 12. Przyjmujemy zapisy na parafialną autokarową pielgrzymkę po Rumunii w dniach 1 – 9 września. Szczegółowy program jest do pobrania w zakrystii i w kancelarii; tam też można się zapisać.
 13. W najbliższą sobotę i niedzielę na parkingu podstawiony będzie kontener na makulaturę.

Komentarze zostały wyłączone.