„Weźmijcie Ducha Świętego” to temat przewodni nabożeństwa ku czci naszego Patrona, św. Józefa, które zostanie odprawione w najbliższą, trzecią środę miesiąca, po wieczornej Eucharystii. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek wieczorną Eucharystię połączymy z nieszporami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny, o dobre wychowanie dzieci i młodzieży oraz o pokój na świecie.

W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo drogi światła, podczas którego rozważać będziemy ewangeliczne opisy spotkania Zmartwychwstałego Pana Jezusa z Jego uczniami.

W przyszła niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam i wspólnoty naszej parafii zapraszają na sobotnie, wieczorne czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30, o 21.00 będzie Msza św., a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zachęcamy do uczestnictwa, by razem wzywać z mocą Ducha Świętego i tak jak Apostołowie w Wieczerniku doświadczyć Jego cudownej obecności.

Przedszkole nr 47 przy ul. Mieszka I prowadzi rekrutację dla grup młodszych dzieci (2,5 – 4 lat). Zapisy trwają do 28 maja.

Mundurowy Klub Honorowych Dawców Krwi zachęca do oddawania krwi. Akcja honorowego oddawania krwi przeprowadzona będzie w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, obok Domu Młodzieży SOS, przy ul. Jutrzenki 1, w najbliższą sobotę, w godz. 10.00 – 14.00.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii i w sklepiku parafialnym także „L’Osservatore Romano”, „Różaniec”, „Miłujcie się” i „Małego Gościa Niedzielnego”. W sklepiku są do kupienia także książki religijne, modlitewniki, dewocjonalia oraz flagi papieskie.

Komentarze zostały wyłączone.