Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o 17.00 i 19.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 będą Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a o godz. 18.00 nabożeństwo majowe. Kancelaria parafialna jutro będzie nieczynna; nie będzie też konferencji przedchcielnej.

We wtorek, 25 maja, przypada 25. rocznica święceń kapłańskich naszego Proboszcza ks. Andrzeja Szuleja i ks. Roberta Wronowskiego, naszego rezydenta i byłego wikariusza. Gorąco zachęcamy do modlitwy w intencji Czcigodnych Jubilatów. O godz. 11.30 w archikatedrze lubelskiej wszyscy kapłani wyświęceni 25 lat temu sprawować będą uroczystą Eucharystię dziękczynną pod przewodnictwem ks. abpa Stanisława Budzika. Będzie możliwość uczestnictwa w tej Eucharystii za pośrednictwem internetu. W naszym kościele Msze św. w intencji ks. Proboszcza Andrzeja i ks. Roberta odprawione będą we wtorek o godz. 8.00 i o 18.00. Główne uroczystości jubileuszowe w naszej parafii odbędą się 6 czerwca.

We wtorek, 25 maja, sprawowana będzie Msza św. w intencji kobiet. Wszystkie panie zapraszamy na godz. 19.00 do kościoła dolnego.

W najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 oraz w niedzielę podczas Eucharystii sprawowanych o godz. 10.00 i 13.00 dzieci z klas 3. przystąpią do I Komunii Świętej. Z tego powodu Msza św. w intencjach zbiorowych w najbliższą niedzielę zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 8.30, a Msza św. w intencji wszystkich parafian o godz. 11.30.

W przyszłą niedzielę w Eucharystii o godz. 17.00 oraz w nabożeństwie majowym uczestniczył będzie nasz chór parafialny. Po nabożeństwie chór wystąpi z koncertem pieśni maryjnych. Serdecznie zapraszamy.

Lubelska Szkoła Ewangelizacji Miriam zaprasza w przyszłą niedzielę na kolejne Silent Disco, tym razem pod tytułem „Majove love”. Będziemy modlić się o siłę mówienia sobie tego, co najważniejsze. O godz. 19.00 będzie Msza św., a następnie uwielbienie.

W najbliższą sobotę dwaj nasi parafianie: diakon Kamil Klocek i diakon Grzegorz Bajer przyjmą święcenia prezbiteratu. Otoczmy ich modlitewną opieką, polećmy Bogu ich kapłańskie życie.

Ruch Światło-Życie serdecznie zaprasza uczniów klas 3 – 6 szkoły podstawowej do wspólnoty Dzieci Bożych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 czerwca o godzinie 15.00 na terenie zielonym przed naszym kościołem. Regularne, cotygodniowe spotkania ruszą od września. Będą one okazją do wspólnej zabawy, poznawania Słowa Bożego i pogłębianie więzi z Panem Bogiem. Zgłaszać można się w zakrystii lub bezpośrednio do księdza Tomka.

Przedszkole nr 33 im. Kubusia Puchatka przy ul. Grażyny w dniach 24 – 28 maja prowadzi dodatkową rekrutację dla dzieci w wieku 3 – 4 lat.

Zachęcamy do lektury Słowa Bożego. Zainteresujmy się też prasą katolicką; można ją nabyć, jak zawsze, pod chórem, a także w zakrystii i w naszym parafialnym sklepiku.

Komentarze zostały wyłączone.