OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

2. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 7:00, 8:30, 10:00, 17:00, 19:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Gorzkie Żale o godz. 18:00.

3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych:

Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 16:00 dla dzieci, 17:00 dla dorosłych i 19:00 dla młodzieży,

Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 18:00, w środy o godz. 17:30.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

5. Spotkanie redakcji parafialnej gazety ,,Ku wspólnocie” w piątek 24 lutego o godz. 19:00 w Sali konferencyjnej.

6. W piątek 24 lutego na ekrany kin wchodzi polski film o wstawiennictwie św. Józefa pt. ,,Oblubieniec”. Jako parafia, której patronuje tak wyjątkowy święty jesteśmy zaproszeni do zainteresowania się tym seansem o św. Józefie.

7. Zapraszamy do Chóru Parafialnego, który obecnie przygotowuje repertuar na czas Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Więcej informacji u naszego Organisty Pana Karola.

8. Zachęcamy do zaopatrzenia w zdrapkę wielkopostną, która pomoże nam owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

9. Sięgnijmy po Słowo Boże, które jest źródłem naszego życia i po prasę katolicką.

Komentarze zostały wyłączone.