Informacje duszpasterskie

Dziękujemy serdecznie młodym ludziom za podzielenie się z nami świadectwem przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia – wystawa znajduje się pod chórem. Przy tej okazji przypominamy, że w dniach 15 – 16 marca w Lublinie odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych, i z tej racji prosimy o pomoc w przenocowaniu młodzieży,  która na to spotkanie przyjedzie spoza Lublina.

We wtorek zapraszamy na godzinę 19.00 na Mszę św. w intencji kobiet. Modlitwa jest animowana przez wspólnotę związaną z portalem urzekająca.pl.

W czwartek, jak co tydzień, będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Gorąco zachęcamy do indywidualnej adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o 18.00. Spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.

Spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio Divina odbędzie się w sobotę, przed nabożeństwem fatimskim, czyli o godz. 16.30, w kościele.

Zmarła mama ks. Zbigniewa Wójtowicza. Pogrzeb śp. Ireny odbędzie się w we wtorek, 26 lutego, o godzinie 14.00 w Bełżycach. Osoby, które chciałyby skorzystać z przejazdu autokarowego organizowanego przez parafię, prosimy aby zgłaszały się do zakrystii.

Wspólnoty neokatechumenalne zapraszają dzisiaj na godz. 18.00 do sali św. Stanisława na nieszpory, które zostaną odprawione w intencji mamy ks. Zbigniewa.

W zakrystii można już nabyć dziennik medytacji „Wzrastaj ze Słowem” na zbliżający się miesiąc – marzec.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Seminarium Metropolitalnego w Lublinie.

W najbliższą sobotę w szkole podstawowej nr 29 przy ul. Wajdeloty odbędzie się „Dzień otwarty”. Dyrekcja i cała społeczność szkoły zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na godzinę 10.00 do zwiedzania szkoły i zapoznania się z jej ofertą edukacyjną. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły.

Komentarze zostały wyłączone.