Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Lublinie. Serdecznie „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic w kołach różańcowych, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

W tym tygodniu rozpocznie się Wielki Post – czas, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę mamy przygotować się do obchodów Świętego Triduum Paschalnego. W środę popielcową, stojąca u progu tego okresu, w naszym kościele Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencjach zbiorowych) oraz o godz. 17.00 i 19.00. Przypominamy, że w tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, tj. zarówno wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych jak i post ilościowy (tylko jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową odprawiać będziemy w piątki: o godz. 16.00 (dla dzieci), o 17.00 (dla dorosłych) i o godz. 19.00 (dla młodzieży). Nabożeństwo gorzkich żalów z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy w środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.00.

W okresie Wielkiego Postu spotkania ze Słowem Bożym w duchu Lectio Divina odbywać się będą w soboty, o godz. 17.00.

W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie redakcji naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 19.00 gościć będziemy o. Ksawerego Knotza z Krakowa. Rozpocznie on rekolekcje dla młodzieży (i nie tylko). Rozważania będą poświęcone tematowi miłości narzeczeńskiej i małżeńskiej.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 29 przy ul. Wajdeloty informuje, że od jutra, 4 marca zaczynają się zapisy do klas pierwszych na rok szkolny 2019/2020 i potrwają do 15 marca. Zapisy do pierwszych klas w Szkole Podstawowej nr 22 przy ul. Rzeckiego rozpoczną się w czwartek, 7 marca. Jest to zarazem „Dzień otwartych drzwi” w tej szkole.

W dniach 9, 10 i 16 marca w kilku miejscach na terenie naszego miasta będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego podczas akcji „Pomóż Jackowi i innym! Zostań potencjalnym Dawcą szpiku!” Więcej szczegółów na temat tej akcji i adresy jej przeprowadzenia znajdziemy na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

W dniach 15 – 16 marca w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych. Ponawiamy prośbą do parafian o przyjęcie na nocleg z 15 na 16 marca jednej lub dwóch młodych osób.

Dzisiaj gościmy wolontariuszy z Wolontariatu Misyjnego SALVATOR. Młodzież prowadzi kiermasz, z którego dochód przeznaczony jest na wyjazd misyjny do Kazachstanu, do Albani, na Węgry i na Ukrainę. Zachęcamy do wparcia tego dzieła oraz do wysłuchania krótkiego świadectwa…

Komentarze zostały wyłączone.