Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Tomaszewskiemu, naszemu byłemu wikariuszowi, a od czerwca wicedyrektorowi lubelskiej „Caritas”, za dzisiejszą posługę w naszej parafii i za wygłoszenie homilii. Ofiary zebrane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone są na Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie. Bóg zapłać!

W czwartek przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP, w ludowej tradycji zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą w takim porządku, jak w niedziele wakacyjne, tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Po każdej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa wiązanek z tegorocznych ziół, kwiatów, zbóż, owoców i warzyw. Przypominamy, że w uroczystość Wniebowzięcia NMP każdy katolik powinien uczestniczyć w Eucharystii.

Osoby wybierające się we wrześniu na pielgrzymkę do Rumunii informujemy, że przedpielgrzymkowe spotkanie organizacyjne odbędzie się w przyszły poniedziałek, 19 sierpnia, o godz. 19.00 w sali konferencyjnej. Można się jeszcze zapisać na tę pielgrzymkę. Są także miejsca na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

Na os. Prusa, przy ul. Pozytywistów 16, powstaje nowy Klub Seniora. Klub swoją ofertę kieruje do najstarszych mieszkańców LSM. Podstawową propozycją dla osób po 60-tym roku życia są prowadzone przez psychologa cykliczne spotkania wspomagające procesy poznawcze oraz pamięć. Przewidziane są także zajęcia muzyczne, integracyjne, audycje multimedialne, zabawy taneczne oraz spotkania świąteczne. Zachęcamy osoby starsze do zainteresowania się tą propozycją spędzenia wolnego czasu.

Najbliższa sobota i niedziela będą kolejnymi dniami zbiórki makulatury, którą będzie można wrzucać do ustawionego na parafialnym parkingu kontenera.

Zachęcamy do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Można je nabyć pod chórem lub w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.