Serdecznie dziękujemy o. prof. Andrzejowi Derdziukowi za wygłoszone do nas dzisiaj Słowo Boże.

Dziękujemy paniom z Legionu Maryi, Grupy Modlitewnej św. o. Pio i Koła Przyjaciół Radia Maryja za przygotowanie wiązanek na uroczystość Matki Bożej Zielnej; dziękujemy także wszystkim, którzy nabywając te wiązanki złożyli ofiarę na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.

Jutro o godz. 19.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki do Rumunii. Można się jeszcze zapisać na tę pielgrzymkę. Cały czas przyjmujemy także zgłoszenia chętnych na listopadową pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

W dniach 22 – 25 sierpnia w parafii Garbów odbędzie się kolejna edycja  Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Serdecznie zapraszamy młodzież do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Tematem tegorocznego spotkania będzie wolność oraz dojrzałość do budowania relacji przyjacielskich, narzeczeńskich i małżeńskich. Konferencje będzie głosił pan Jacek Pulikowski, znany z zaangażowania na rzecz formacji do małżeństwa i rodziny. Informacje o programie i zapisach znajdziemy na stronie internetowej spotkania: smal.lublin.pl.

W sobotę przed pierwszą niedzielą września, tj. 31 sierpnia, wyruszy z naszej parafii doroczna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Gorąco zachęcamy, szczególnie ludzi młodych, do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Organizujemy także pielgrzymkę autokarową na uroczystości w Wąwolnicy, w niedzielę, 1 września. Zapisy w zakrystii i kancelarii – są one konieczne ze względu na potrzebę ubezpieczenia uczestników tych pielgrzymek.

Jak zapewne zauważyliśmy na trawniku po prawej stronie od wyjścia z kościoła przygotowywany jest nowy postument pod krzyż misyjny, który został na wiosnę przewrócony przez podmuch wiatru. Poświęcenie krzyża planujemy na dzień 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas parafialnej modlitwy w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Polska pod Krzyżem”.

Zainteresujmy się prasą katolicką. W „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można się zaopatrzyć pod chórem lub w zakrystii. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Komentarze zostały wyłączone.