OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dniach od 16 do 20 sierpnia 2023r., w Garbowie, odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Jest to okazja do spotkania młodych, którzy chcą wspólnie przeżywać radość ze spotkania z Jezusem i dzielić się wiarą z innymi. Zachęcamy do wzięcia udziału.

2. Prosimy o modlitewne wsparcie tych wszystkich, który z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.

3. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek Msze Święte z uroczystości o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 19.00. Ofiarami do puszek wspieramy tego dnia poszkodowanych w powodzi w Słowenii.

4. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Tego dnia przypada święto Wojska Polskiego. Modlimy się za tych, którzy bronią naszych granic i bezpieczeństwa w naszej Ojczyźnie.

5. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

6. W następny weekend będzie zbiórka makulatury, kontener będzie ustawiony obok wjazdu na parking parafialny.

Komentarze zostały wyłączone.