SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   23 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.

2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Po Mszy św. kapłan w kościele odmówi modlitwę błogosławieństwa, a następnie przy bramie będzie kropił wodą święconą pojazdy wyjeżdżające z parkingu. Tam też będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

3. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności.

4. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. W Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.

5. Do dzisiaj można w zakrystii zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę i wspomóc fundusz Idę z Tobą. Sekretariat Pielgrzymki ruszy 27 lipca pod Archikatedrą Lubelską, tam również będzie można się zapisać na pielgrzymi szlak i wspomóc fundusz.

6. Przypominamy o możliwości adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym w dni powszednie od godz. 8:30 do 18:00. W poniedziałki modlimy się w intencji pokoju od 19:00 do 20:30.

7. Pamiętajmy, że w lipcu i sierpniu w niedziele nie ma Mszy Świętych o godz. 13.00 i 17.00.

Komentarze zostały wyłączone.