OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Msza święta na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego będzie w niedzielę 3 września o godz. 11.30

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI).

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek oraz pierwsza sobota  miesiąca. W piątek w naszym kościele spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu od Mszy św. o 17.00. Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna. Pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz. 17.00. Niech to będzie okazja do oddania wszystkich naszych codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej Niebieskiej Matce.

5. Ojcowie karmelici zapraszają na warsztaty dla dzieci i dorosłych np. pisanie ikon, tworzenie różańców, snycerstwo, malarstwo i inne. Dni otwarte 0d 2 do 3 września, szczegóły na plakacie.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce do Wąwolnicy 2 września. Pielgrzymowanie rozpoczniemy Mszą św. o 6.30. Osoby pragnące wrócić autokarem prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy do pielgrzymowania młodych, dla których podczas uroczystości będzie przygotowany szczególny program, aby pogłębić duchową więź z Matką Bożą. Rekolekcje w drodze poprowadzi ks. Rafał Główczyński, znany jako Ksiądz z Osiedla. Na miejscu przygotowanie będzie wydarzenie „Wąwolnica Młodych” z przestrzenią na odpoczynek, posiłek, a o godz. 19:30 spotkanie z gościem kapucynem br. Szymonem Janowskim. Po wydarzeniu będzie drugi autokar, który wyjedzie o godz. 22 z młodymi. Zapisy przez stronę Centrum Młodych i w zakrystii.

7. Od przyszłej niedzieli, 3 września, powracamy do zwykłego porządku Mszy św. w niedziele, czyli o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00, 19.00.

8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16.00

9. Kandydaci do bierzmowania mogą zapisać się jeszcze do 8 września w kancelarii, najlepiej w tym tygodniu we wtorek u opiekuna ks. Damiana. Pierwsze spotkanie kandydatów z rodzicami odbędzie się w niedzielę 10 września o godz. 18 w kościele. Wszystkich kandydatów zapraszamy już teraz na wydarzenie Rozpaleni, które obędzie się w sobotę 23 września w Hali Targów Lublin w godz. 10-15, na którym zgromadzą się młodzi przed bierzmowaniem z całej archidiecezji wraz z biskupami na konferencje, koncerty, zabawę i formację.

10. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego oraz prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.