OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od początku września modlitwy o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju).

2. Dzisiaj o godz. 16:00 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych

2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dyrekcję, nauczycieli, pracowników naszych szkół i wszystkich uczniów polecamy w modlitwach prosząc o obfitość łask i Bożą opiekę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację 24 godziny dla Pana, którą rozpoczniemy w czwartek, 7 września po Mszy Św. o godz. 8:00 a zakończymy w piątek, 8 września o godz. 8:00. Będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, oraz święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 10:00 i 18:00.

5.Pragniemy przypomnieć, że  biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym jednogłośnie przyjęli, że w Polsce Komunii św. udziela się przez podanie Hostii wprost do ust. Jeżeli jednak ktoś poprosi, gestem wyciągniętej dłoni, o Komunię św. na rękę, należy mu Jej w taki sposób udzielić. Każdy zaś, kto przyjmowałby Najświętszą Hostię na dłoń, niech pamięta o odpowiedniej postawie i ułożeniu rąk. Komunię świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.

Komentarze zostały wyłączone.