Serdecznie dziękujemy ks. Bogusławowi Suszyle za dzisiejszą obecność wśród nas, za posługę Słowa Bożego. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ofiarami remont kościoła św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej w Lublinie, którego rektorem jest ks. Bogusław.

Z dniem dzisiejszym wracamy do zwykłego porządku sprawowania Eucharystii w naszym kościele. W niedziele Msze św. odprawiamy o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencji parafian), 11.30 (dla dzieci), 13.00 (chrzcielna) oraz o 17.00 i 19.00.

Z powodu uroczystości w Wąwolnicy dzisiaj konferencji różańcowej nie będzie; odbędzie się ona w przyszłą niedzielę, o godz. 16.00.

We wtorek, o godz. 10.00, będzie Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny i katechetyczny dla Liceum Ogólnokształcącego Nr 30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będzie całodzienne wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Eucharystię wieczorną połączymy z nieszporami. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, aby nowy rok szkolny rozpoczęli od pojednania się z Bogiem. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do dzieci z klas IV, które już we wrześniu powinny rozpocząć nowennę pierwszych piątków miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie.

Uczniów szkół średnich, studentów oraz inną młodzież, także tę nieco starszą, gorąco zachęcamy do śpiewania w naszym chórze parafialnym, który w tym tygodniu wznawia działalność po przerwie wakacyjnej. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych wszystkich, którzy kiedyś śpiewali w jakichś chórach bądź scholach, a także do tych, którzy deklarowali już chęć wstąpienia w szeregi naszego chóru. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii, w najniższej kondygnacji domu parafialnego.

Wczoraj nasza parafianka, p. Elżbieta Ogrodnik została uhonorowana przez ks. Arcybiskupa medalem „Lumen Mundi” za służbę na rzecz ruchu Światło-Życie, a zwłaszcza dla jego gałęzi rodzinnej – Domowego Kościoła. Serdecznie gratulujemy p. Elżbiecie tego wyróżnienia oraz życzymy wielu łask i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania przypominamy o wpłaceniu zaliczki na wyjazd formacyjny, który odbędzie się w dniach 13 – 15 września.

Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej w Lublinie przyjmuje jeszcze uczniów na rozpoczynajacy się rok szkolny. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły oraz na plakatach.

Do skarbony pod chórem można składać ofiary na „Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.

Komentarze zostały wyłączone.