1. Bardzo gorąco zapraszamy na dzisiejszy koncert, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 17.00. W pierwszej części koncertu połączone chóry: Akademii Rolniczej w Lublinie z lat 80-tych, Ziemi Zamojskiej „Contra” z Zamościa i nasz parafialny wykonają kilka utworów a cappella, a w drugiej części koncertu wraz z solistami i z towarzyszeniem organowym Mszę Nr 2 G-dur Franciszka Schuberta.
 2. Przypominamy, że od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, a Msza o godz. 7.00 będzie z krótka homilią.
 3. We wtorek w naszej parafii odbędzie się miejska inauguracja roku szkolnego. Rozpocznie ją Msza św. sprawowana o godz. 9.00. Przewodniczył będzie ks. bp Józef Wróbel.
 4. W czwartek o godz. 16.30 w sali św. Wawrzyńca odbędzie się spotkanie Grupy Modlitwy św. o. Pio. W tym samym dniu po Mszy św. wieczornej rozpocznie się Nowenna ku czci św. o. Pio przed liturgicznym wspomnieniem tego świętego.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, aby nowy rok szkolny rozpoczęli od pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.
 6. W najbliższą sobotę, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 ( w intencjach zbiorowych) oraz po południu o 17.00 i o 19.00, z tym, że o 19.00 będzie już Msza św. niedzielna.
 7.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom klas 1-szych.
 8. Rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym w naszej parafii przystąpią do I Komunii św. prosimy o pobranie z zakrystii i dostarczenie do 16 września stosownych deklaracji.
 9. Z powodu dzisiejszych uroczystości w Wąwolnicy, konferencja różańcowa odbędzie się w przyszłą niedzielę, o stałej porze, czyli o godz. 16.00.
 10. Informujemy o możliwość wyjazdu na dwie różne pielgrzymki do Ziemi Świętej. Jedna będzie w październiku, druga w listopadzie. Szczegółowe informacje i programy w przedsionku kościoła, w zakrystii i na stronie internetowej naszej parafii.
 11. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę Legionu Maryi do Częstochowy w najbliższy piątek i sobotę. Zapisać się można w zakrystii.
 12. Do skarbony pod chórem można składać ofiary na „Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”.
 13. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00, w sali św. Stanisława Kostki odbędzie się spotkanie z Siostrami od Aniołów, które opowiedzą o swej pracy z dziećmi w Rwandzie. Prosimy teraz, aby Siostra skierowała do nas kilka słów.

Komentarze zostały wyłączone.