XXII Niedziela Zwykła 30.08.2020 r.

  1. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku sprawowania Eucharystii w naszym kościele. W niedziele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (w intencji parafian), 11.30 (dla dzieci), 13.00 (chrzcielna) oraz o 17.00 i 19.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Eucharystię wieczorną połączymy z nieszporami. Modlić się będziemy o dobre wychowanie dzieci i młodzieży w naszej Ojczyźnie oraz o pokój na świecie. W piątek po południu będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 (na nią zapraszamy przede wszystkim dzieci) i o godz. 18.00. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Bardzo gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, aby nowy rok szkolny rozpoczęli od pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty. W sobotę. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie z procesją światła.
  3. W sobotę o godz. 6.30 sprawowana będzie dodatkowa Msza św. dla uczestników pieszej pielgrzymki do Wąwolnicy.
  4. Z powodu uroczystości w Wąwolnicy, w przyszłą niedzielę, która jest pierwszą niedziela miesiąca, konferencja różańcowa i zmiana tajemnic będzie dopiero o godz. 18.00, a Msza św. w intencjach różańcowych zostanie odprawiona o godz. 19.00.
  5. Kuria LM Matki Bożej Miłosierdzia działająca w naszej parafii organizuje wyjazd na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Legionu Maryi na Jasną Górę, w dniach 11 – 12 września. Koszt wyjazdu (przejazd, nocleg, 2 obiady, ubezpieczenie) – 165 zł. Zapisy wraz z zaliczką 65 zł przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii.
  6. Po przerwie wakacyjnej wznawia próby nasz chór parafialny. Wszystkich chórzystów oraz inne osoby chętne do śpiewania w chórze, do czego gorąco zachęcamy, zapraszamy na próbę w piątek, o godz. 19.00, w sali św. Cecylii.
  7. Trwają prace przy renowacji kościoła dolnego. Została położona zewnętrzna izolacja, kończymy osuszanie i odgrzybianie ścian. Czeka nas jeszcze szlifowanie posadzek, konserwacja instalacji elektrycznej i malowanie. W minionym tygodniu została także zaimpregnowana i wypolerowana część posadzki w kościele górnym. Przepraszamy za wszystkie utrudnienia spowodowane tymi pracami i serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, dzięki którym prace te możemy prowadzić. Prosimy także o modlitewne wsparcie naszych poczynań.
  8. Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na „Fundusz Wspierania Nauki Chrześcijańskiej”; ofiary na ten cel można także wrzucać do skarbony pod chórem.
  9. Jach zawsze zachęcamy do czytania „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Można je nabyć pod chórem u ministrantów bądź w zakrystii. W zakrystii jest także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.