Serdecznie dziękujemy paniom z Legionu Maryi za przygotowanie wiązanek na wczorajszą uroczystość Matki Bożej Zielnej; dziękujemy także wszystkim, którzy nabywając te wiązanki złożyli ofiarę na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać.

Dzisiaj w naszej parafii odbędzie się pierwszy etap tegorocznego SMALU-u, czyli Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. W kolejne dni, do 23 sierpnia włącznie, młodzież gromadzić się będzie w różnych świątyniach (codziennie w innej) na terenie naszej archidiecezji. Dzisiejsze spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, a wieczornej Eucharystii, kończącej to spotkanie, przewodniczył będzie ks. bp Adam Bab.

W sobotę 5 września, wyruszy z naszej parafii doroczna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Gorąco zachęcamy, szczególnie ludzi młodych, do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w zakrystii i kancelarii – są one konieczne ze względu na pandemię oraz potrzebę ubezpieczenia uczestników tej pielgrzymki.

Tradycyjnie, pod chórem wyłożony jest grafik indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele dolnym na ten tydzień.

W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii przedstawicieli Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej z Poznania. Podzielą się z nami swoim doświadczeniem misyjnym jako osób świeckich oraz zaangażowaniem na rzecz misji. Po każdej Mszy św. będziemy mogli spotkać się z nimi przed kościołem, gdzie odbędzie się kiermasz misyjny.

Ofiary przeznaczone na pomoc dla Bejrutu można składać do skarbon pod chórem, a dzisiaj po każdej Mszy św. także do puszek u ministrantów stojących przed kościołem.

Zainteresujmy się prasą katolicką. W „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można się zaopatrzyć pod chórem lub w zakrystii. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Komentarze zostały wyłączone.