Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 18.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 19.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Siewnej. W naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

W najbliższą środę około 200 chłopców i młodzieńców z terenu całej archidiecezji przyjmie w naszym kościele posługę lektora. Wieczornej Eucharystii, podczas której odbędzie się ten obrzęd, przewodniczył będzie ks. abp Stanisław Budzik.

Przed kilkoma dniami zakończyliśmy polerowanie posadzki w kościele górnym. We wtorek rozpoczniemy szlifowanie posadzki w kościele dolnym. Z powodu tych prac adoracja Najświętszego Sakramentu od wtorku przez kilkanaście dni będzie w kościele górnym, z tym, że w najbliższy wtorek i piątek rozpocznie się ona dopiero o godz. 11.00. Tradycyjnie pod chórem wyłożony jest grafik adoracji.

Uczniów szkół średnich, studentów oraz inną młodzież, także tę nieco starszą, gorąco zachęcamy do śpiewania w naszym chórze parafialnym, który w minionym tygodniu wznowił działalność po przerwie wakacyjnej. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii, w najniższej kondygnacji domu parafialnego.

Uczniów pierwszych klas szkół ponadpodstawowych mieszkających na terenie naszej parafii, którzy pragną w tym roku szkolnym przygotować się i przyjąć sakrament bierzmowania, prosimy o zapisywanie się na listę kandydatów. Można to uczynić w zakrystii bądź w kancelarii.

Poszukujemy pani, najlepiej emerytki lub rencistki, chętnej do pracy w kuchni na plebani.

Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Legionu Maryi do Częstochowy w najbliższy piątek i sobotę. Zapisać się można w zakrystii lub w kancelarii.

Ojcowie kapucyni organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 19 – 27 września. Zainteresowane osoby prosimy o skontaktowanie się z ks. Zbigniewem Wójtowiczem, który będzie duchowym opiekunem tej pielgrzymki.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego’ można nabyć pod chórem i w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.