Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a we wtorek wspomnienie NMP Bolesnej. Zachęcamy do uczestniczenia w te dni w Eucharystii lub przynajmniej przyjścia do kościoła na chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu i zanurzenia się w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, tym bardziej, że w tym roku z powodu pandemii celebracja Triduum Paschalnego była bardzo ograniczona.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 13.00 dzieci z klas czwartych przystąpią do I Komunii św. Wiernych, którzy zwykli uczestniczyć w Mszach św. o tych godzinach prosimy bardzo, aby w przyszłą niedzielę przyszli na Eucharystię o innej porze. Msza św. w intencjach zbiorowych sprawowana będzie wyjątkowo o godz. 8.30, a Msza św. za całą wspólnotę parafialną o godz. 11.30.

Z powodu prac prowadzonych w kościele dolnym, od kilku dni wystawienie Najświętszego Sakramentu ma miejsce z kościele górnym. W tym tygodniu, z powodu prób, spotkań i spowiedzie dzieci przed I Komunią św., a także przygotowań świątyni na tę uroczystość, adoracja będzie się kończyła już o godz. 16.00, w piątek rozpocznie się dopiero o godz. 11.00, a w sobotę w ogóle nie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

W naszej parafii szczególną czcią otaczany jest św. o. Pio, którego relikwie posiadamy. Jutro rozpocznie się nowenna przed dniem liturgicznego wspomnienia tego świętego. Odprawiać ją będziemy przed wieczorną Eucharystią. Jutro odbędzie się także pierwsze po wakacjach spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio. Zapraszamy po wieczornej Mszy św. do sali św. Wawrzyńca.

Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, a także starsze osoby, które nie były jeszcze bierzmowane, a chciałyby w tym roku szkolnym przyjąć ten sakrament, prosimy o wpisywanie się na listę kandydatów. Przypominamy, że do sakramentu bierzmowania powinno się przystępować w swojej parafii, bez względu na lokalizację szkoły, do której się uczęszcza.

Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu. Ofiary na ten cel można składać także do skarbony pod chórem, obok głównych drzwi świątyni.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii także „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci.

Komentarze zostały wyłączone.