Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

W najbliższą sobotę, w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Polska pod Krzyżem” także w naszym kościele modlić się będziemy o przebaczenie grzechów i wszystkich zniewag Sakramentów Świętym i wizerunków Najświętszej Maryi Panny. O godz. 10.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a następnie adoracja Krzyża. O godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Ryszarda Karpińskiego, który po Eucharystii poświęci Krzyż Misyjny ustawiony na placu parafialnym. Prosimy o przyniesienie na te uroczystości także własnych krzyży, które zostaną poświęcone, a następnie będzie je można powiesić w naszych domach. Krzyże takie, jeżeli ktoś nie ma, są do nabycia w zakrystii. Fundacja Niepodległości organizuje autokarowy wyjazd na czuwanie modlitewne do Włocławka. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

Jutro po wieczornej Eucharystii, w czytelni czasopism odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.

Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla SP Nr 22 i LO Nr 19 sprawowana będzie we wtorek, 10 września, o godz. 10.00.

Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” odbędzie się w najbliższy czwartek, 12 września, o godz. 19.00 w domu parafialnym.

W piątek o godz. 17.00 w sali konferencyjnej będzie miało miejsce spotkanie formacyjne Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”.

W naszej parafii powstała grupa „Dzieci Bożych” oraz oazowa grupa młodzieżowa skupiająca uczniów z ostatnich klas szkoły podstawowej. Pierwsze po wakacjach, wspólne spotkanie dla tych grup odbędzie się 20 września o godz. 17.30. Zapraszamy na nie także innych uczniów szkół podstawowych, od klasy 0 do 8, którzy chcieliby przejść formację duchową w Ruchu Światło Życie.

Pierwsza po przerwie wakacyjnej zbiórka Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w najbliższą sobotę, o godz. 10.00.

Z kolei chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które będzie w niedzielę za dwa tygodnie, tj. 22 września, po Mszy św. o godz. 11.30.

Nasz chór parafialny, który w tym tygodniu rozpoczął próby po przerwie wakacyjnej, zaprasza wszystkie młode, obdarzone słuchem muzycznym osoby do wspólnego śpiewania. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.

W naszej parafii od poprzedniego roku szkolnego realizowany jest dwuletni cykl przygotowania do bierzmowania. Kolejne grupy tworzone będą dopiero w przyszłym roku szkolnym, dla młodzieży, która wtedy będzie rozpoczynać naukę w szkołach ponadpodstawowych.

Zachęcamy do uczestnictwa w Festynie Rodzinnym w dzielnicy Konstantynów. Podczas festynu będzie m.in. przeprowadzona kwesta na leczenie kilkuletniej Wiktorii. Szczegóły na plakatach.

Jutro o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej Nr 22 odbędzie się spotkanie dla mieszkańców w sprawie zmian Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w całej dzielnicy Rury.

W najbliższą sobotę i niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka makulatury.

Jak zawsze zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego, a także do lektury prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego’ można nabyć pod chórem oraz w zakrystii. W zakrystii są także dzienniki medytacji „Słowo życia” na ten miesiąc.

Komentarze zostały wyłączone.