1. Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.
  2. Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy i przeżywania życia duchowego zapraszamy w poniedziałki na Mszę św. o godzinie 18.00. Jutro rozpoczniemy cykl spotkań pod tytułem „Poniedziałki z duchowością chrześcijańską”. Podczas wieczornej Eucharystii zaproszeni kapłani będą głosić kazania przybliżające nam bogactwo chrześcijańskiej duchowości. Począwszy od jutra przez trzy kolejne poniedziałki będziemy gościć ks. Józefa Maciąga, który wprowadzi nas w duchowość ojców pustyni. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji, zwłaszcza, że czasami w różnych trudnościach duchowych szukamy pocieszenia w niesprawdzonych praktykach duchowych, zapominając o wielkim bogactwie katolickiej tradycji życia wewnętrznego.
  3. Już na początku sierpnia, po krótkiej przerwie wakacyjnej, nasz chór parafialny wznowił próby, których efekty mogliśmy usłyszeć w poprzednią niedzielę. Bardzo gorąco zachęcamy młodych, obdarzonych słuchem muzycznym parafian do wstępowania w szeregi chóru. Słowa szczególnej zachęty kierujemy do tych, którzy kiedyś śpiewali w jakichś chórach czy scholach. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00 w sali św. Cecylii.
  4. Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” będzie w najbliższy czwartek, 13 września, o godz. 19.00 w domu parafialnym.
  5. W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie ze Słowem Bożym w duchu Lectio divina. Serdecznie zapraszamy.
  6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 do dolnego kościoła. Takie Msze św. w ramach przygotowań do pierwszej Komunii św. planujemy raz w miesiącu.
  7. Kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza (chłopców, którzy chcą zostać ministrantami) zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w 23 września, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11.30 do sali konferencyjnej.
  8. Członkowie Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” dziękują parafianom za serdeczne przyjęcie sióstr misjonarek i hojność. Na budowę zniszczonego  domu dla ubogiej rodziny w Rwandzie  zebraliśmy 7 143 zł i 36  EUR. Zapraszamy w piątek, 14 września, na  Mszę święta o godz. 17:00 w dolnym kościele a następnie na spotkanie formacyjne w skali konferencyjnej.
  9. W najbliższy piątek, 14 września, o godz. 17.30 w kościele o.o. kapucynów na Poczekajce rozpocznie się czuwanie modlitewne za młodych przed październikowym Synodem Biskupów. Centralnym punktem spotkania będzie podjęcie modlitewnego Jerycha za młodzież. Adresatami spotkania są nie tylko ludzie młodzi, ale nade wszystko ludzie starsi: rodzice i dziadkowie, którzy czują się odpowiedzialni za przekaz wiary młodemu pokoleniu. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej modlitwie. Szczegóły znajdziemy na plakatach.
  10. W najbliższą sobotę i niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka makulatury.
  11. Przed kościołem prowadzony jest kiermasz ciast, z którego cały dochód przeznaczony jest na leczenie 4,5 letniej Zoi Marianowskiej. Zoja jest małą dziewczynką, która zmaga się z ciężką chorobą genetyczną – zespołem Aperta. Aby żyć, potrzebuje szeregu operacji o łącznym koszcie około 1,5 mln zł. Dlatego rodzina oraz przyjaciele zwracają się do wszystkich wrażliwych osób o solidarne wsparcie wysiłków rodziców na pozyskanie środków pieniężnych na leczenie.  Prosimy o modlitwę i wsparcie finansowe.

Komentarze zostały wyłączone.