W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem.

Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania.

Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych: zakrywanie ust i nosa, dezynfekowanie dłoni, zachowanie dystansu. Prosimy także, aby, po wprowadzeniu limitów liczby uczestników zgromadzeń liturgicznych, w kościele zajmować tylko wyznaczone miejsca. Dobiegają końca prace przy renowacji kościoła dolnego. W przyszłą niedzielę, aby umożliwić jak największej liczbie wiernych uczestnictwo w Eucharystii, Msze św. sprawowane będą także w kościele dolnym, o tych samych godzinach co w kościele górnym.

Zachęcamy do uczestnictwa w październikowych nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30. Przypominamy, że za wspólnotowe odmówienie Różańca można dostąpić łaski odpustu zupełnego.

Zachęcamy także do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpoczyna się o godz. 8.30 (w piątki o 12.00), a kończy po nabożeństwie różańcowym. Grafik adoracji wyłożony jest pod chórem; prosimy o wpisywanie się, aby nie było takich sytuacji, że w kościele nie ma ani jednej modlącej się osoby.

Wiele rodzin nie otrzymało jeszcze kart wypominkowych i najnowszego numeru naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Bardzo prosimy uczynnych parafian o zabranie kart i gazety z sali konferencyjnej i dostarczenie ich swoim sąsiadom. Wypełnione karty prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii, bądź składać na tacę w kościele, w tych samych kopertach, w których były dostarczone, bo na nich podana jest data nabożeństwa.

Rada Dzielnicy Rury przypomina o możliwości głosowania na projekty w VII edycji Budżetu Obywatelskiego i zachęca do poparcia projektów z naszej dzielnicy. Głosować można w Biurach Obsługi Mieszkańca, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz za pośrednictwem internetu.

Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem lub w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.