Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Pio z Pietrelciny. Oprawę wieczornej Mszy św. przygotowała i uczestniczyła w niej będzie parafialna Grupa Modlitewna św. o. Pio. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie Grupy i uroczysta agapa, na które zapraszamy także innych czcicieli św. o. Pio, którzy chcieliby przyłączyć się do tej wspólnoty. Także w najbliższy piątek, jak zawsze w ostatni piątek miesiąca, o godz. 16.30 będzie spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio, a o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. wotywna o św. z Pietrelciny, w intencjach zbiorowych.

We wtorek o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji kobiet, na którą zapraszają panie związane z portalem urzekająca.pl.

W piątek o godz. 17.00 w kościele odbędzie się pierwsza po przerwie wakacyjnej Lectio divina, czyli rozważanie i zgłębianie treści Słowa Bożego, które głoszone będzie w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy.

Już po raz dwunasty 28 września, tj. w najbliższą sobotę, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15.00 na placach, skrzyżowaniach ulic a także w innych miejscach publicznych wielu polskich miast pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii takie zgromadzenie będzie miało miejsce przy ul. Zana, pod krzyżem, gdzie organizowany jest 4. ołtarz procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 pobłogosławione będą tornistry i przybory szkolne dzieci rozpoczynających w tym roku swoją edukację.

Dzieci z klas 3. przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców w przyszłą niedzielę zapraszamy na Eucharystię do kościoła dolnego, na godz. 11.30.

Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 17.00, za dar powołania dziękował będzie wywodzący się z naszej parafii ks. prof. Rafał Charzyński, który w tym roku obchodzi 25. r. święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji ks. Jubilata.

W środę o godz. 18.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w sali nr 02 Centrum Transferu Wiedzy wyświetlony będzie film „Apartament” o prywatnym życiu Papieża, św. Jana Pawła II. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu. Wstęp jest wolny.

W zakrystii można już nabyć dziennik medytacji „Wzrastaj ze Słowem” na przyszły miesiąc. Zachęcamy do czytania i rozważania Słowa Bożego. Zainteresujmy się także prasą katolicką – „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są do kupienia pod chórem oraz w zakrystii.

Komentarze zostały wyłączone.