DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                         18 września 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

4. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie rozpoczynające nowy rok formacji duszpasterskiej wraz z rodzicami  dzisiaj o godz. 18.00 w sali ToTu. Będzie również coś dobrego do zjedzenia i integracja.

5. Kandydatów do bierzmowania, zapisanych w naszej parafii na przygotowanie do sakramentu, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne i modlitewne za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 w kościele.

6. W roku jubileuszu 40-lecia parafii św. Józefa zapraszamy czcigodnych seniorów naszej parafii w wieku 60+, zwłaszcza z grup i wspólnot parafialnych, na rekolekcje w dniach 25-28 października w malowniczym Firleju. Oprócz czasu na odpoczynek będzie formacja duchowa i integracja. Pobyt jest bezpłatny, jedyny koszt to dojazd. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii. Szczegóły u ks. Damiana.

7. Grupa o. Pio, w ramach przygotowania do jubileuszu 20-lecia, zaprasza na 2. część filmu o św. Stygmatyku we wtorek po Mszy Św. wieczornej i nowennie do sali konferencyjnej. Nowenna do św. o. Pio, rozpoczęta w minionym tygodniu, zakończy się uroczyście we czwartek czuwaniem modlitewnym w kościele dolnym po Mszy Św. o godz. 18:00. Natomiast w piątek, w dzień liturgicznego wspomnienia św. z Pietrelciny, zapraszamy na spotkanie formacyjne grupy modlitwy o godz. 16:00 w sali konferencyjnej. O godz. 17:30 różaniec, o 18.00 Msza św. wotywna o św. o Pio. Serdecznie zapraszamy stałych członków i nowe osoby do wspólnej modlitwy i formacji we wspólnocie.

8. Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej rozpoczęli misję głoszenia Ewangelii po domach naszej parafii. Posłani przez biskupa, będą po dwóch odwiedzać parafian w czwartki od godz. 18:00 by dzielić się osobistym doświadczeniem wiary. Mają specjalny list polecający z pieczęcią parafii. Zapraszamy do przyjęcia i wysłuchania ich świadectwa wiary.

9. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu w 3 środę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”. Odbędzie się ono po wieczornej Eucharystii.

10. Zapraszamy osoby uzdolnione muzycznie do udziału w chórze parafialnym. Zapraszamy w piątek o godz. 19.00 do Sali św. Cecylii. Można kontaktować się z panem organistą po każdej Mszy świętej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Pod chórem możemy nabyć „Niedzielę” i „ Gościa Niedzielnego”.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej, prezbiter oraz Paweł i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

Komentarze zostały wyłączone.