DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, zwłaszcza na Ukrainie, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Kandydatów do bierzmowania, zapisanych w naszej parafii na przygotowanie do sakramentu, zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne i modlitewne dziś o godz. 18.00 w kościele.

3. Wszystkie panie zapraszamy na Mszę św. sprawowana w ich intencji w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne.

4. W środę 28 września o godzinie 15.00 na placach, przy skrzyżowaniach ulic, a także w innych miejscach publicznych wielu polskich miast pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W naszej parafii takie zgromadzenie będzie miało miejsce przy ul. Zana, pod krzyżem, gdzie organizowany jest 4 ołtarz procesji Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz.17.30, a w niedziele o 18.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.

6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o 17.00– serdecznie zapraszamy!

8. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. 

9. W roku jubileuszu 40-lecia parafii św. Józefa zapraszamy czcigodnych seniorów naszej parafii w wieku 60+, zwłaszcza z grup i wspólnot parafialnych, na rekolekcje w dniach 25-28 października w malowniczym Firleju. Oprócz czasu na odpoczynek będzie formacja duchowa i integracja. Pobyt jest bezpłatny, jedyny koszt to dojazd. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii. Szczegóły u ks. Damiana

10.Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

11. W poniedziałek, 26 września, przypada wspomnienie św. Kosmy i Damiana, a we czwartek 29 września święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Swoje imieniny obchodzą zatem Ks. Damian i Ks. Michał. Składamy najlepsze życzenia dla nich, a także dla wszystkich solenizantów i jubilatów świętujących w tym tygodniu.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Komentarze zostały wyłączone.