1. Mija pierwszy tydzień października. Gorąco zachęcamy, szczególnie dzieci i młodzież, do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. Przypominamy, że za pobożne odmówienie Różańca we wspólnocie można dostąpić łaski odpustu zupełnego. Prosimy także, za papieżem Franciszkiem, aby odmawiając Różaniec nie pomijać antyfony „Pod Twoją obronę” oraz dołączać modlitwę do św. Michała Archanioła, ofiarując je w intencji Kościoła Świętego.
 2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych. Zelatorki kółek różańcowych zapraszamy także na spotkanie w środę, 10 października, o godz. 16.30 w sali konferencyjnej.
 3. Dzisiaj o godz. 18.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 4. Także dzisiaj, po Mszy św. o godz. 19.00,  odbędzie się czuwanie modlitewne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Takie wieczory uwielbienia, animowane przez scholę młodzieżową, będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
 5. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Poniedziałki z duchowością chrześcijańską”. Jutro gościć będziemy o. Artura Fredo – kapucyna, który podczas Eucharystii o godz. 18.00 wygłosi kazanie o duchowości franciszkańskiej.
 6. Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri” zaprasza osoby zaangażowane, wolontariuszy, darczyńców i sympatyków na Mszę św. w czwartek, o godz. 17.00, w kościele dolnym. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne i możliwość przystąpienia do „Adopcji Serca”.
 7. W związku z planowanym na najbliższą sobotę w naszym mieście tzw. „marszem równości” młodzi ludzie z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży postanowili nie pozostać obojętni wobec tego faktu. Zapraszają na Mszę św. w sobotę, 13 października, o godzinie 13.00 w naszym kościele. Eucharystia będzie sprawowana    w intencji osób dotkniętych zaburzeniem w sferze tożsamości płciowej oraz ich bliskich. Planowane jest również spotkanie z przedstawicielem lubelskiego ośrodka „Odwaga”, który pomaga osobom pragnącym odzyskać normalną tożsamość płciową.
 8. W tym tygodniu Lectio divina będzie w sobotę o godz. 17.00 w kościele.
 9. Studentów mieszkających na terenie naszej parafii zapraszamy na trzydniowe rekolekcje, które rozpoczną się za tydzień, Mszą św. o godz. 19.00. Rekolekcje wygłosi o. Waldemar Gonczaruk, a będą związane z osobą św. Jana Pawła II, którego 40-ta rocznica pontyfikatu przypada w tym roku. Pod chórem wyłożone są ulotki informujące o tych rekolekcjach. Będziemy bardzo wdzięczni za dostarczenie tych ulotek studentom mieszkającym po sąsiedzku na stancjach.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy dostarczyli zabawki oraz książki na kiermasz. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę w zakrystii ministranckiej, a dochód z niego będzie przeznaczony na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.
 11. Za tydzień przeżywać będziemy zapowiedziany w liście polskich biskupów kolejny dzień papieski. Gościć będziemy stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, a składając ofiarę do puszki będziemy mogli wesprzeć zdolną lecz ubogą młodzież z małych ośrodków.
 12. Dyrektor i cała społeczność Przedszkola nr 36 przy ul. Wallenroda 4, zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie i oddanie głosów w Budżecie Obywatelskim na Projekt D – 73 pt. „Przyjazne dzieciom i rodzicom przedszkolne place zabaw”. Projekt dotyczy remontu tarasów, rewitalizację terenów zielonych i doposażenia placu zabaw. Społeczność przedszkola bardzo liczy na nasze zrozumienie i zaangażowanie się w działania na rzecz dzieci i osiedla. Oddanie głosów jest możliwe po Mszy św. u pań z przedszkola dyżurujących przed kościołem. Zachęcamy także do poparcia w Budżecie Obywatelskim projektu rozbudowy bazy sportowej przy XXX Liceum Ogólnokształcącym (dawnym Gimnazjum nr 10).
 13. W związku z przypadkami zuchwałych kradzieży, które miały miejsce w ostatnich tygodniach przypominamy, aby z ogromną ostrożnością traktować obce osoby powołujące się na konieczność wykonania różnych prac naprawczych oraz telefonujących z prośbą o pomoc finansową czy też podających się za policję.
 14. Zainteresujmy się prasą katolicką. Niestety, nie dotarła do nas „Niedziela”, ale polecamy „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”.
 15. Gościmy dziś naszą rodaczkę s. Joannę Marię Skoczylas oraz matkę Marię Pię Melchiore, które służą Kościołowi w klasztorze benedyktyńskim w Ostuni w regionie Apulia na południu Włoch. Posłuchajmy ich krótkiego świadectwa.

Komentarze zostały wyłączone.