DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś 27 niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. O 16.00 zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca, a o 17.00 Msza św. W intencjach różańcowych.

2. Po przerwie wakacyjnej, sklepik parafialny będzie czynny od niedzieli 2 października, od godz. 8.00 do godz. 14.00.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 18.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.  Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego. Suma odpustowa u OO. Kapucynów o godz.18.00.

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza święta na rozpoczęcie Roku Akademickiego dla wykładowców i studentów. Serdecznie zapraszamy.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Tego dnia modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godz. 7.00. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać rano podczas Mszy świętych oraz po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się o godz. 16.00. Tego dnia ( w pierwsze piątki miesiąca ) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych potrzebach prosimy o indywidualny kontakt z kapłanem w kościele.

9. Także w piątek w dolnym kościele odbędzie się Jerycho różańcowe. Jest to inicjatywa modlitewna polegające na modlitwie różańcowej przez całą dobę przed Najświętszym Sakramentem, przez siedem kolejnych dni w poszczególnych parafiach. Modlitwa w naszej parafii rozpocznie się w dolnym kościele o g. 8.00, a następnieo każdej pełnej godzinie odmawiana będzie część Różańca, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie mieć będzie miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Osoby chętne do takiej formy modlitwy zapraszamy do zapisania się na listę.

9. Zapraszamy na uroczystości odpustowe do parafii MB Różańcowej przy ul. Bursztynowej. Suma odpustowa będzie sprawowana w niedzielę  9 października o godz. 12.00

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.