OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiaj o 15.00 w kościele dolnym odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.

2. Dzisiaj również gościmy w naszej parafii siostry pallotynki, które dzielą się swoim doświadczeniem misyjnym i zbierają ofiary na budowę szpitala w Kamerunie.

3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. W niedzielę 16.10 w czasie Mszy św. o  11.30 będziemy modlić się za wszystkich pedagogów. Zapraszamy

4. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30 a w niedziele na godz.18.00.

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

7. Ofiary zbierana dzisiaj na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.

8. W sali konferencyjnej wyłożone są karty wspominkowe, prosimy aby je zabrać i dostarczyć swoim sąsiadom. Serdecznie dziękujemy za tę troskę o modlitwę za naszych drogich zmarłych.

9. W przyszły weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury, kontener ustawiony będzie na parafialnym parkingu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą możemy nabyć pod chórem.

Komentarze zostały wyłączone.