Przeżywamy dzisiaj kolejny dzień papieski. W całej Polsce zbierane są ofiary na Fundusz Papieski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który wspiera edukację zdolnej, a ubogiej młodzieży z małych ośrodków. W naszej parafii ofiarę na ten cel można złożyć do skarbony pod chórem, obok głównych drzwi kościoła.

Zachęcamy do uczestnictwa w październikowych nabożeństwach różańcowych. Odprawiamy je w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30.

Zachęcamy także do indywidualnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego.       W tym miesiącu całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 8.30 (w piątki i w najbliższą sobotę wyjątkowo o godz. 12.00), w kościele górnym, i trwa aż do godz. 18.00, jako że nabożeństwa różańcowe odprawiane są przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W kościele dolnym cały czas trwają prace remontowo-adaptacyjne, których celem jest m.in. stworzenie godnego i wygodnego miejsca adoracji. Składamy serdeczne dzięki za finansowe i modlitewne wsparcie tych prac.

Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W sali konferencyjnej wyłożone są koperty z kartami wypominkowymi, a także najnowszy, jesienny numer naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie”. Ofiarnych parafian prosimy o zabranie ich i wrzucenie do skrzynek pocztowych swoich sąsiadów. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy. Wypełnione karty prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii bądź składać na tacę w kościele.

W najbliższy weekend przeprowadzona będzie zbiórka makulatury. Kontener ustawiony będzie na parkingu przy wjeździe od strony ul. Wallenroda.

Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń służb sanitarnych naszego kraju. Uczestnicząc w Eucharystii, nabożeństwie czy jakimś innym zgromadzeniu liturgicznym, a nawet w czasie indywidualnej modlitwy w świątyni należy mieć zasłonięte usta i nos. Prosimy także o zachowanie (w miarę możliwości) dystansu i dezynfekowanie dłoni. Niech respektowanie tych nakazów i zakazów będzie wyrazem naszej braterskiej miłości oraz troski o siebie i bliźnich.

Zainteresujmy się prasą katolicką. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem „Życie Maryi”, a do „Niedzieli” obraz Carla Acutisa. Zachęcamy do nabywania, czytania i – oglądania.

Komentarze zostały wyłączone.