1. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w dzisiejszym Wieczorze Świętych.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania.
 3. W czwartek przeżywać będziemy radosną uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. sprawowane będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz po południu o godz. 17.00 i o 19.00 (w intencji zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach). O godz. 18.00 będzie pierwsze nabożeństwo wypominkowe. Przypominamy, że w tym dniu każdy katolik nade wszystko powinien uczestniczyć w Eucharystii.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. z procesją żałobną na cmentarzach przy ul. Lipowej, przy ul. Unickiej oraz na Majdanku rozpoczną się o godz. 12.00, a na cmentarzu na Kalinowszczyźnie o godz. 13.00.
 5. W piątek Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i ostatnia o godz. 19.00, w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach. O godz. 18.00 będzie procesja żałobna, a po niej różaniec wypominkowy.
 6. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo fatimskie z procesją światła odprawimy o godz. 17.00.
 7. W dniach od 1 do 8 listopada każdy wierny, który będąc w stanie łaski uświecającej nawiedzi cmentarz i pomodli się za zmarłych może uzyskać dla nich odpust zupełny; w Dzień Zaduszny aby uzyskać taki odpust wystarczy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam przynajmniej Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
 8. Przez cały listopad nabożeństwa wypominkowe w naszym kościele odprawiać będziemy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Prosimy o składanie kart wypominkowych w tych samych kopertach, w których były one dostarczone, bo na nich wydrukowana jest data nabożeństwa. Jeszcze nie wszystkie rodziny karty otrzymały. Bardzo prosimy o zabranie ich z zakrystii ministranckiej dla siebie i dla sąsiadów.
 9. Można jeszcze dołączyć do grona słuchaczy katechez neokatechumenalnych. Są one głoszone w niedziele o godz. 20.00 oraz w poniedziałki i środy o godz. 19.00.
 10. Spotkanie duszpasterstwa akademickiego w tym tygodniu odbędzie się wyjątkowo we wtorek. Wszystkich chętnych studentów zapraszamy na godz. 19.00 do sali św. Stanisława Kostki (w najniższej kondygnacji domu parafialnego, wejście od ul. Rymwida).
 11. W tym tygodniu Lectio divina będzie w sobotę o godz. 16.30.
 12. Za dwa tygodnie, 11 listopada, przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości i 100. rocznicę odrodzenia się naszej Ojczyzny. Już dzisiaj zapraszamy na organizowany z tej okazji w sobotę, 10 listopada, o godz. 16.00 przez wspólnotę Domowego Kościoła Wieczór Patriotyczny.
 13. Zainteresujmy się prasa katolicką. Pod chórem można nabyć „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym sklepiku także inne czasopisma i książki religijne. Zachęcamy do lektury.

Komentarze zostały wyłączone.