TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      30 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego.

2. Jutro, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą dziś sprawowane o godz. 7, 8.30, 10, 17 i 19. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.

4. We środę, 2 listopada, przypada w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 7, 8.30, 10, 17 i 19.

Na lubelskich cmentarzach procesje żałobne 1 oraz 2 listopada odbędą się po Mszach św. o godz.12

5. Czwartek jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach i wszystkich powołanych do służby w Kościele. Tego dnia Msza święta o dobrego męża i żonę oraz rozeznanie powołania w kościele dolnym o godz. 19, następnie warsztaty dla młodych pod tytułem „Wstyd i miłość – co maja wspólnego?” prowadzone przez Karola i Karolinę Fromontów w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

6. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Przez cały listopad będziemy modlić się na różańcu za zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach. Będą się one odbywać w dni powszednie po Mszy św. o 18, zaś 1 i 2 listopada oraz w niedziele o 18.

8. We wtorek (Wszystkich Świętych) oraz w środę (Dzień Zaduszny) i piątek (pierwszy piątek miesiąca) kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych potrzebach prosimy o kontakt z księdzem w kościele.

8. Najbliższy piątek, 4 listopada, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej o godz. 7.00; spowiedź podczas porannych Mszy świętych oraz po nabożeństwie pokutnym o godz. 16.00 .

9. Sobota, 5 listopada, to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpoczniemy o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!

10. Zapraszamy zespół redakcyjny gazety „ Ku Wspólnocie” 4 listopada o godz. 19.00 do Sali konferencyjnej.

11. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego oraz prasy katolickiej

Komentarze zostały wyłączone.