TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     6 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy świętej żałobnej księdza prałata Stanisława Dziwulskiego, naszego wieloletniego proboszcza. Dzisiaj o godz. 14.00 w rodzinnej parafii Księdza Prałata w Niedrzwicy Kościelnej odprawiona będzie Msza święta pogrzebowa i złożymy ciało zmarłego na cmentarzu parafialnym. 

Z tej racji zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca odbędzie się za tydzień o 16.

2. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej archidiecezji. Zachęcamy jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

3. Zakończyliśmy prace związane z wykonaniem granitowego ( płomieniowany, antypoślizgowy ) podłoża przy wejściach bocznych do kościoła.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy w ten dzień na Msze św., szczególne na tę w intencji naszej Ojczyzny o godz. 18. Będziemy modlić się o jej pomyślność oraz o życie wieczne dla wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. 

5. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w wypominkach codziennie po Mszy świętej o godz.18.00, a w niedziele o godz.18.00. Zapraszamy serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego.  

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków. 

Komentarze zostały wyłączone.