OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary.

2. Dziś o 15 w kościele dolnym dzień skupienia dla narzeczonych, a o 16 w kościele odbędzie się zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca

3. Osoby zmagające się z problemem alkoholowym w rodzinie zapraszamy na spotkanie w niedziele o godz. 9.30 do czytelni.

4. Dziś w naszej parafii odbywa się akcja charytatywna „Polak z Sercem”. Wydarzenie ma na celu pomoc Polakom mieszkającym na Kresach. Wsparciem zostaną objęte Ukraina, Białoruś i Litwa. Nasz parafialny oddział KSM – GAUDIUM zbiera ofiary do puszek po każdej Mszy św.  

5. Przypominamy o zgłaszaniu kandydatów do Rady Parafialnej.

6. Różaniec w intencji zmarłych polecanych w tak zwanych wypominkach codziennie po mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby wspierać modlitwą tych, którzy wypłacają się Bożej sprawiedliwości w czyśćcu.

7. We środę po Mszy św. o 18 w kościele dolnym odbędzie się kolejne nabożeństwo z cyklu „Idźmy do św. Józefa”. Wspólnota Przymierze Miłosierdzia zaprasza do wspólnej modlitwy do Boga przez przyczynę patrona naszej parafii

7. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

8. W sklepiku parafialnym możemy już nabyć „ Ewangelię na każdy dzień 2023r.”, oraz inne książki religijne, które mogą być znakomitym prezentem na imieniny, urodziny itp.

9. W najbliższy weekend odbędzie się zbiórka makulatury.

10. Zapraszamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

Komentarze zostały wyłączone.