Gorąco zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy w intencji zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwa wypominkowe, które w naszym kościele odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

Przypominamy, że w tym roku nie tylko w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, ale przez cały miesiąc, w dowolnie wybrane osiem dni, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych, można uzyskać dla nich odpust zupełny. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej; dla dopełnienia warunków należy pomodlić się także w intencjach papieskich.

Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu nadal będzie miała miejsce w kościele górnym. Rozpoczynać się będzie po Mszach św. porannych (w piątek wyjątkowo o godz. 12.00), a kończyć przed Eucharystią wieczorną (w sobotę już o godz. 15.00). Grafik indywidualnej adoracji wyłożony jest pod chórem.

Gorąco zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”. Można je nabyć pod chórem i w zakrystii. W zakrystii jest do kupienia także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.

Do skarbony pod chórem, obok głównych drzwi, można składać ofiary na pomoc osobom bezdomnym.

Z powodu pandemii w tym roku opłatki wigilijne nie będą roznoszone po domach. Za chwilę zostaną one poświęcone, a następnie każdy będzie mógł je zabrać dla siebie czy dla niewychodzących z domu sąsiadów. Przez najbliższe dni, a nawet tygodnie, po każdej Mszy św. księża będą pełnić dyżury na przygotowanym stoisku pod chórem i tam będzie można zaopatrywać się w opłatki. Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone przy tej okazji na potrzeby naszej parafii.

Komentarze zostały wyłączone.