Dzisiejsza taca przeznaczona jest na budownictwo sakralne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą dzisiaj przeżywamy, wieńczy cały rok liturgiczny w Kościele. W przyszłą niedzielę rozpocznie się już Adwent.

Przed nami ostatnie dni listopada ­­– miesiąca szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji dusz w czyśćcu cierpiących. Nabożeństwa wypominkowe odprawiamy w niedziele o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

W poprzednią niedzielę zostały poświęcone opłatki wigilijne. Z powodu pandemii w tym roku nie będą one roznoszone po domach w tradycyjny sposób; można się w nie zaopatrzyć na stoisku pod chórem lub w zakrystii. Bardzo prosimy o zabranie opłatków dla siebie, a może także dla krewnych czy najbliższych sąsiadów, którzy sami po nie przyjść nie mogą. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane przy okazji nabywania opłatków na potrzeby naszej parafii.

W tym tygodniu wystawienie Najświętszego sakramentu będzie nadal w kościele górnym; w środę rozpocznie się o godz. 11.00, w piątek o 12.00, a w pozostałe dni po Mszy św. sprawowanej o godz. 8.00 i trwać będzie do godz. 18.00. Grafik adoracji indywidualnej wyłożony jest pod chórem – prosimy o wpisywanie się.

Gorąco zachęcamy do nabywania i czytania tygodników katolickich – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”; dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”.

W przyszłą niedzielę zbierane będą ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

Komentarze zostały wyłączone.