1. Zapraszamy na dzisiejszy koncert polskich pieśni patriotycznych. Rozpocznie się on o godz. 18.00. Przypominamy, że z powodu tego koncertu różaniec wypominkowy będzie wyjątkowo o godz. 16.00.
  2. W ramach poniedziałkowych spotkań z duchowością chrześcijańską jutro kolejne kazanie poświęcone duchowości benedyktyńskiej wygłosi ks. prof. Marek Chmielewski. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Eucharystię.
  3. Wszystkich studentów zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa akademickiego w najbliższą środę, o godz. 19.00, w sali św. Stanisława Kostki.
  4. W czwartek, 22 listopada, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji ks. Prałata Stanisława z okazji 70 rocznicy Jego urodzin. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Podczas tej Eucharystii modlić się będziemy także w intencji naszego chóru parafialnego, bowiem 22 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Przy tej okazji bardzo gorąco zachęcamy obdarzonych słuchem muzycznym uczniów szkół średnich, studentów, młodzież pracującą a także nieco starsze osoby do wstępowania w szeregi chóru. Zainteresowanych prosimy o kontakt z p. organistą.
  5. Kolejna Lectio Divina odbędzie się w piątek, o godz. 17.00, w kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą lepiej przygotować się do niedzielnej Liturgii Słowa.
  6. Spotkanie formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się w przyszła niedzielę, o godz. 18.00, w sali konferencyjnej.
  7. W dniach 1 – 2 grudnia odbędą się rekolekcje „Talitha kum” organizowane przez działającą od kilku miesięcy w naszej parafii wspólnotę Przymierze Miłosierdzia, zajmującą się ewangelizacją oraz pomocą ubogim. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej parafii.
  8. Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w kolejnej edycji Szkoły Tutorów Akademii Młodzieżowej – kursie, podczas którego można nauczyć się pracy z młodzieżą, pomagać młodym osobom odkrywać ich talenty, przekazując wartości i dawać świadectwo swojej wiary. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 listopada. Więcej informacji na plakacie.
  9. Został wydany nasz parafialny kalendarz. Polecamy, bo zaznaczone są w nim daty różnych wydarzeń, które będą miały miejsce w naszej parafii. Można go nabyć za 10 zł. pod chórem i w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup nowej monstrancji na czwartkowe całodzienne adoracje Najświętszego Sakramentu.
  10. Dzisiaj po raz drugi obchodzony jest w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji zbierane są do puszek ofiary na ukończenie prowadzonej przez lubelską „Caritas” budowy Dziennego Ośrodka dla Bezdomnych w Lublinie, gdzie będzie znajdowała się łaźnia i świetlica, a także punkt opatrunku ran, wymiany odzieży i usług fryzjerskich dla osób bezdomnych. Zechciejmy wesprzeć najbardziej potrzebujących.
  11.  Młodzież z KSM-u zaprasza po Mszy św. na kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej prowadzonej przez KSM przy kościele pw. Ducha Świętego przy Krakowskim Przedmieściu.

Komentarze zostały wyłączone.