OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

1. W naszej parafii, z okazji dnia misyjnego, gościmy  dzisiaj misjonarzy z Ugandy. Wspieramy ich dzieło naszymi modlitwami i ofiarami.

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu ( szczególnie przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi ), Kościoła, całej ludzkości. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 18.00.

3. Dzięki dofinansowaniu przez Lubelski Węgiel Bogdanka, w trosce o nasze bezpieczeństwo w obiektach sakralnych, nasza parafia otrzymała   defibrylator. Bardzo dziękujemy za ten dar.

4. W piątek Ks. Kan. Edward Kozyra będzie obchodził swoje imieniny. Solenizanta otaczamy naszą modlitwą i wdzięcznością za posługi duszpasterskie sprawowane w naszej parafii a Msza święta w jego intencji będzie sprawowana w piątek o godz.8.00.

4. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 8.30 Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zaprasza na czuwanie poświęcone św. Janowi Pawłowi II.

5. Jak ogłaszaliśmy w ubiegłą niedzielę, dzisiaj młodzież z CDM rozprowadza kremówki papieskie, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie ich działalności wśród młodych.

6. W Sali konferencyjnej znajdują się kary wypominkowe, prosimy o zabranie ich i dostarczenie sąsiadom. Wypełnione karty można składać podczas tacy, w zakrystii bądź w kancelarii. Prosimy, aby czynić to w tych samych kopertach, w których karty zostały dostarczone, gdyż to na kopercie jest data nabożeństwa.

W tym tygodniu patronujE nam:

Piątek, 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich (wspomnienie obowiązkowe).

Komentarze zostały wyłączone.