OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie na różańcu będziemy modlić się o godz. 17:30 a w niedzielę o 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 16:00.

2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

3. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą. Zapraszamy na uroczystości odpustowe u ojców Kapucynów na Poczekajce.

4. Wszystkich studentów zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie roku akademickiego w środę o godz. 19:00 do kościoła dolnego.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź podczas Mszy św. porannych, po nabożeństwie pokutnym o godz. 16:00 i w czasie Mszy wieczorowych o godz. 17:00 i 18:00.  Nabożeństwo w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00.

6. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski.

7. Młodzież zapraszamy na Mszę św. w intencji rozeznania powołania, o dobrego męża i żonę oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne we czwartek w kościele dolnym o godz. 19. Następnie w sali Centrum Młodych warsztaty pt. „W Drodze do Emaus” prowadzone przez ks. Łukasza Grzejdę, sercanina.

8. Uczniów klas 3-6 zapraszamy na spotkania grupy Oazy Dzieci Bożych prowadzone przez animatorkę Marię. Formacja pomaga w przekazywaniu wiary, budowaniu dobrych relacji z przyjaciółmi i miłym spędzaniu czasu na zabawach oraz integracji. Spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10:00 w sali konferencyjnej. Szczegóły u opiekuna ks. Damiana.

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarzy z Ugandy. Przeżywając niedzielę misyjną będziemy wspierali ich duchowo i materialnie. Odpust w parafii Matki Bożej Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12:00, której przewodniczyć będzie Kardynał Stanisław Dziwisz.

10. Z racji zbliżającego się Dnia Papieskiego za tydzień z Wadowic dotrą do nas kremówki. Nabywając je będziemy mogli wesprzeć działalność Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

11. Dzień skupienia dla narzeczonych w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w kościele dolnym.

12. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w niedzielę 8 października o godz. 15:30 w sali konferencyjnej.

13. W dolnym kościele w dni powszednie adorujemy Najświętszy Sakrament a w poniedziałki w godz. 19:00-20:30 modlimy się w intencji pokoju.

Komentarze zostały wyłączone.