OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji naszego powołania  życiowego, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17.30, przed wieczorną Eucharystią a w niedziele o 18.00. Zachęcamy również do udziału w modlitwie litanijnej każdego dnia o godz. 20.30 przy figurze św. Józefa obok naszej świątyni.

2. W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom,
aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w środę, 8 maja, w przypadającą tego dnia uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.

4. Zapraszamy na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła we środę, 8 maja, na godz. 19, które odprawimy medytując Słowo Boże i z rozważaniami św. o. Pio.

5. Kolejne spotkanie dla młodych „Sen o pięknym życiu” we czwartek. Msza święta w dolnym kościele w intencji rozeznania powołani i dobrego męża i żony o godz. 19, następnie warsztaty: „wielokrotnie zakochani” w salach centrum młodych, które poprowadzi małżeństwo z Domowego Kościoła.

6. W najbliższy piątek, 10 maja, swoją pierwszą spowiedź będą miały nasze dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii. Wspólne nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią rozpoczniemy o godz. 16.30. Msza Święta, podczas której dzieci z klas trzecich przystąpią do Pierwszej Komunii, będzie w najbliższą niedzielę o godz. 10.00 i 13.00.

7. Msza święta w intencji młodzieży zdających egzaminy ósmoklasistów w piątek, 10 maja, o godz. 18, zapraszamy uczniów i ich rodziny.

8. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

9. W przyszłą niedzielę narzeczonych zapraszamy na dzień skupienia o godz. 15.00w kościele dolnym.

10. Młodzież parafialną, zwłaszcza bierzmowanych, zapraszamy na wyjazd 1 czerwca na Lednicę, na największe spotkanie młodych w Polsce. W programie zwiedzanie Gniezna, konferencje, koncerty, modlitwa i Msza św. Szczegóły na profilach parafii i u ks. Damiana.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na spłatę należności za fotowoltaikę. W ostatnim czasie złożono ofiary w wysokości 3850.

12. Zachęcamy do lektury Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.