OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Odprawiać je będziemy dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie o godz. 17.30, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30. Z powodu nabożeństw majowych Różaniec odmawiany codziennie na pół godziny przed wieczorną Eucharystią będzie już o godz. 17.00, w kościele dolnym, gdzie tą modlitwą będziemy kończyli adorację Najświętszego Sakramentu.

2. W czwartek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. Jest to również I czwartek miesiąca. W wieczornej Eucharystii będziemy modlić o nowe powołania a przed wszystkim za Alumnów z naszego Seminarium Duchownego, którzy przeżywają czas rekolekcji przed święceniami diakonatu, które przyjmą w najbliższą sobotę w Lubartowie i w Chełmie.

3. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej Ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Z racji Uroczystości kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo Maryjne o godz. 17:00.

5.  W dniu dzisiejszym harcerze z naszej parafii przeprowadzają kiermasz ciast. Zachęcamy również wszystkich chłopców w wieku od 11 do 16 lat do zapoznania się z ofertą harcerzy, którzy udzielą informacji przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę o 16.00 odbędzie się zmiana tajemnic w Kołach Żywego Różańca.

7. Zachęcamy do czytania Słowa Bożego i prasy katolickiej.

Komentarze zostały wyłączone.