OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia.

W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie wieczornych Mszy Świętych.

2. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać KOLĘDY, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Może nawet ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.

3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego (bez Mszy o godz. 19.00), podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, we wtorek, 26 grudnia.

4. W środę, 27 grudnia, w dzień Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty, na Mszy wieczornej pobłogosławimy wino. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – w święto Świętych Młodzianków Męczenników na Mszę wieczorną zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka oraz z małymi dziećmi, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy świętej o godz. 17.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku,  na rodzinne śpiewanie kolęd.

7. Na piątek w oktawie świąt Bożego Narodzenia ordynariusz naszej archidiecezji udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich przebywających na jej terenie.

8. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Szczegółowy program umieszczony jest w pod chórem oraz na stronie internetowej parafii.

Komentarze zostały wyłączone.