II Niedziela Wielkanocna
28.04.2019 r.

 1. Dzisiaj, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. O 15.00, w godzinie miłosierdzia, odprawimy dodatkową Mszę św.. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy, że dzisiaj każdy wierny będący w stanie łaski uświęcającej, z sercem wolnym od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, który weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem modlitwę „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca” dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego, przyjmie Komunię św. i pomodli się w intencjach polecanych przez papieża może dostąpić łaski odpustu zupełnego.
 2. Po wielkopostnej przerwie wracamy do spotkań z duchowością chrześcijańską. W najbliższe poniedziałki, poczynając od jutra, podczas Mszy św. o godz. 18.00 gościć będziemy o. Waldemara Gonczaruka, który wprowadzi nas w duchowość św. Alfonsa Marii Liguoriego – założyciela oo. redemptorystów.
 3. W środę rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Bardzo gorąco zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Najświętszej. Zgodnie z naszą tradycją odprawiać je będziemy dwa razy dziennie – najpierw w kościele, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po wieczornej Eucharystii, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.
 4. W piątek, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszym kościele porządek Mszy św. będzie niedzielny. Jest to pierwszy piątek miesiąca – wyspowiadać się będzie można podczas każdej Mszy św. Uroczystość znosi charakter pokutny tego dnia.
 5. Prosimy o wywieszenie flag narodowych na przypadający 2 maja Dzień Flagi RP oraz na uroczystość MB Królowej Polski.
 6. W sobotę o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie.
 7. W przyszła niedzielę, w godz. 15.00 – 18.00, w amfiteatrze kościoła oo. Kapucynów na Poczekajce odbędzie się I konferencja Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej pt. „Rodzina w czasach gwałtownych przemian”. Celem konferencji jest dostarczenie informacji o prawach rodziny i jej roli w życiu społecznym, podniesienie świadomość rodziców w dziedzinie wychowania dzieci, ich konstytucyjnych praw, a także zachęta do większej aktywności w obszarze współpracy z placówkami oświatowymi.
 8. Ksiądz Dyrektor publicznej (nieodpłatnej) Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie informuje, że istnieje możliwość przeniesienie uczniów do klas czwartych i siódmych narok szkolny 2019/2020. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 9. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Tradycyjnie już ofiarami składanymi do puszki pod chórem możemy wesprzeć tą katolicką organizację charytatywną.
 10. W przyszłą niedziele zbierane będą ofiary na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.
 11. Za tydzień o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji maturzystów, zaś o godzinie 16.00 konferencja i zmiana tajemnic w kołach żywego różańca.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego” można nabyć pod chórem, a inne czasopisma i książki religijne w naszym parafialnym sklepiku, także dewocjonalia i akcesoria chrzcielne. W zakrystii możemy też nabyć dzienniczki duchowe na miesiąc maj.Komentarze zostały wyłączone.