Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone będą na potrzeby Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Bóg zapłać!

Słowa serdecznej wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg liturgii oraz naszego wspólnego świętowania w tych ostatnich dniach:

– kapłanom za posługę liturgiczną, za posługę w konfesjonale oraz za opiekę nad przygotowaniem liturgii.

– Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie liturgii i piękny jej przebieg.

– Panu Danielowi Złotnickiemu i Paniom układającym kwiaty oraz Pani Danucie Partyce za przygotowanie świątyni do świąt.

– Panu Józefowi Teledze i jego małżonce Emilii oraz całemu chórowi parafialnemu za piękną posługę muzyczną podczas liturgii; tą wdzięcznością obejmujemy także scholę, która przygotowała pieśni na Wigilię Paschalną.

– Panom: Rafałowi Plewińskiemu, Erykowi Nowakowskiemu, Wojciechowi Maciągowi i Robertowi Nykielowi dziękujemy za zaprojektowanie i wykonanie dekoracji Grobu Pańskiego.

– Państwu Monice i Piotrowi Bartmińskim dziękujemy za trud przygotowania wszystkich komentarzy do liturgii Wielkiego Tygodnia.

– wszystkim wspólnotom za aktywny udział w liturgii oraz w modlitwie adoracyjnej, a także za posługę w nabożeństwach Drogi Krzyżowej podczas całego Wielkiego Postu. Te słowa wdzięczności kierujemy do członków Rady Duszpasterskiej, Domowego Kościoła, Akcji Katolickiej młodzieży z KSM oraz scholii, harcerzy, wspólnot neokatechumenalnych, kół różańcowych, Legionów Maryi (także za pomoc przy sprzedaży chlebków dobroci), Grupy Modlitewnej św. o. Pio i Koła Przyjaciół Radia Maryja.

– Pani Jolancie Wierzchowskiej dziękujemy za uwiecznienie naszej modlitwy na fotografiach dla następnych pokoleń.

Wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego ma swoją oktawę –  przez osiem kolejnych dni Kościół raduje się zwycięstwem Chrystusa nad śmiercią tak samo uroczyście, jak to czyniliśmy wczoraj. Zachęcamy zatem do licznego uczestnictwa w Eucharystii w kolejne dni oktawy. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek odbędzie się przełożone z minionego tygodnia spotkanie formacyjne „Maitri”. O godz. 17.00 w kościele dolnym Będzie Msza św. a następnie w sali konferencyjnej spotkanie.

W piątek odbędzie się także spotkanie w duchu Lectio divina. Zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła górnego.

W przyszłą niedzielę, w ostatnim dniu oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym „Caritas”. Przed kościołem zbierane będą ofiary na potrzeby tej charytatywnej organizacji.

Jak zawsze zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można kupić „Niedzielę” i „Gościa Niedzielnego”, a w naszym parafialnym sklepiku także inne czasopisma.

Komentarze zostały wyłączone.