Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o godz. 16.00 odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca, a o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza św. w intencjach różańcowych.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w majowych nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Odprawiamy je dwa razy dziennie – najpierw w kościele, w niedziele i święta o godz. 18.00, a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, i drugi raz przed figurą św. Józefa, codziennie o godz. 20.30.

Jutro odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu poniedziałków z duchowością chrześcijańską. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 o. Waldemar Gonczaruk kontynuował będzie rozważania na temat duchowości św. Alfonsa Marii Liguoriego.

Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św. w czytelni czasopism.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ks. Prałata Stanisława Dziwulskiego z okazji jego imienin.

Zebranie zespołu redakcyjnego naszej gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” odbędzie się w piątek o godz. 19.00.

Lectio divina, czyli rozważanie Słowa Bożego przewidzianego na następną niedzielę, odbędzie się w sobotę, o godz. 17.00, w kościele.

Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Eucharystię do kościoła dolnego, na godz. 11.30.

Do przyszłej niedzieli włącznie przyjmujemy zgłoszenia chętnych na pielgrzymkę czytelników miesięcznika „Różaniec” do Loretto koło Wyszkowa w dniu 18 maja (sobota) oraz na pielgrzymkę Kół Różańcowych do Częstochowy w dniach 30 maja – 1 czerwca (piątek – sobota). Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik z dniem 1 maja mianował ks. Grzegorza Dobosza kapelanem szpitala wojskowego Lublinie, zwalniając go jednocześnie z obowiązków wikariusza naszej parafii. Życzymy ks. Grzegorzowi obfitości Bożego błogosławieństwa na polu nowej odpowiedzialności duszpasterskiej. Nie żegnamy się jeszcze, gdyż ks. Grzegorz jako rezydent pozostaje wśród nas do końca czerwca.

Jak zawsze zachęcamy do nabywania i czytania „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innej prasy katolickiej i książek religijnych.

Komentarze zostały wyłączone.