Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę. Są one przeznaczone na potrzeby naszego Seminarium Duchownego.

Dzisiaj o godz. 16.00 w kościele odbędzie się konferencja różańcowa i zmiana tajemnic, a o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach różańcowych.

Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego przygotowania do świętowania Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiać będziemy w dni powszednie o godzinie 6.30. Przeżywać je będziemy w specjalnej oprawie światła – znaku naszego czuwania i gotowości na spotkanie z przychodzącym Bogiem. Prosimy zatem przynosić ze sobą lampiony lub świece zabezpieczone przed rozlewaniem się wosku. W soboty liturgię Mszy św. roratniej ubogacał będzie nasz chór parafialny śpiewem chorału gregoriańskiego. Dzieci uczestniczące w roratach oraz ich rodzice po Mszach św. będą mieli możliwość wspólnego zjedzenia śniadania w sali św. Stanisława Kostki. Do przyniesionych kanapek przygotowywać będziemy kawę, herbatę, mleko i kakao. Osoby chętne do pomocy przy organizowaniu tych śniadań prosimy o kontakt z ks. Tomaszem Niedziałkiem.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będzie całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji i modlitwy, szczególnie w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wyspowiadać się będzie można podczas Mszy św. porannych oraz po południu, po nabożeństwie pokutnym, które rozpocznie się      o godz. 16.00. Wieczorem w piątek będą dwie Msze św. – o godz. 17.00 dla dzieci i o 18.00, a o godz. 19.00 odbędzie się czuwanie modlitewne i adoracja krzyża w duchu Tazie, które poprowadzi Domowy Kościół. W sobotę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie; tradycyjnie modlitwom różańcowym przewodniczyć będą członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja, którzy w tym dniu obchodzić będą 28 r. powstania Radia Maria. W centralnych uroczystościach rocznicowych w Toruniu uczestniczyła będzie delegacja z naszej parafii.

Wszystkich nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej zapraszamy w najbliższy wtorek na Eucharystię o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne do sali konferencyjnej.

W tym tygodniu „Lectio divina” nie odbędzie się.

Przypominamy, że młodzi ludzie z Akademii Młodzieżowej zapraszają w każdą    2. niedzielę miesiąca na godzinę 16.15 na modlitwę różańcową. Różaniec jest odmawiany w intencjach, które możemy napisać na kartce i wrzucić do specjalnej puszki znajdującej się pod chórem.

Ponawiamy zachętę do wstępowania w szeregi naszego chóru parafialnego. Chór w tym tygodniu rozpocznie pracę nad kolędami – przyjemnym i niezbyt trudnym repertuarem; to bardzo dobry moment na rozpoczęcie przygody ze śpiewem wielogłosowym. Serdecznie zapraszamy obdarzonych słuchem muzycznym uczniów szkół średnich, młodzież studiującą, pracującą, a także nieco starsze osoby. Próby odbywają się w środy i piątki o godz. 19.00. Wszelkich informacji o chórze i jego działalności można zasięgnąć u p. organisty.

Są jeszcze miejsca na wyjazd do Wrocławia na spotkanie młodych organizowane przez wspólnotę Braci z Taize. Informacje i zapisy w biurze Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

We wtorek w KULJPII odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Człowiek – Rodzina – Naród. Przesłanie Jana Pawła II”. Wśród prelegentów będzie m.in. ks. prał. Sławomir Oder – postulator procesu beatyfikacyjnego  i kanonizacyjnego Jana Pawła II. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Szczegóły na plakacie.

Do skarbony pod chórem można składać ofiary na paczki świąteczne dla najuboższych parafian, a także na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Dzisiaj rano poświęcone zostały opłatki wigilijne. Bardzo prosimy o dostarczenie ich wraz ze świątecznym numerem gazety parafialnej „Ku Wspólnocie” swoim sąsiadom. Opłatki oraz gazetę można pobrać z zakrystii ministranckiej. Za podjęty trud z góry serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism. W zakrystii można nabyć także dziennik medytacji „Wzrastaj ze Słowem” na grudzień.

Komentarze zostały wyłączone.